زنگ مهر مقاومت، فصلی جدید از آگاهی و دانایی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در مراسم نواختن زنگ مهر مقاومت در مدرسه پسرانه خاتم؛ آغاز سال تحصیلی جدید را فصلی تازه از آگاهی و مبارزه با بزرگترین تهدید قرن عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در مراسم جشن زنگ مهر مقاومت و گفتگو با دانش آموزان؛ جهالت و ندانستن را بزرگترین تهدید قرن عنوان کرد و گفت: عدم پیشرفت و ارتقاء سطح علمی و دست نیافتن به درجات بالای علمی در حوزه های مختلف متاثر از جهالت و ندانستن است.

وی با اشاره بر اهمیت موضوع و نقش موثر آن در آگاهی بخشی و ارتقاء سطح علمی جامعه، افزود: حضرت محمد (ص) به منظور رهایی مردم جامعه از جهالت مبعوث شدند؛ بنابراین گام نخست و مهم برای مقابله با تهدید بزرگ قرن؛ ارتقاء سطح علمی و آگاهی است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، تاکید کرد: نخستین روز از مهر ماه آغاز آگاهی و مبارزه با بزرگترین قرن می باشد که مقابله با حقیقت و آگاهی را هدف اصلی خود قرار داده است.

این گزارش حاکیست که حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان رئیس کتابخانه مجلس شورای اسلامی از مدعوین این مراسم بودند که نقش آفرینی دانش آموزان در پشت میز و نیمکت های مدارس را فرصتی به مراتب مناسب تر و ارزشمند تر از میز و نیمکت های دانشگاه ها ارزیابی کرد.

وی با بیان این که خانواده نخستین نهاد تاثیر گذار برای دانش آموزان در سطح جامعه است، اظهار داشت: مدارس نیز یکی از نقش های کلید در شکل گیری شخصیتی و علمی ایفا می کند و محیطی محسوب می شود که دانش آموزان در آن فضا بزرگ می شوند.

قاسمیان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری بر لزوم اهمیت "تحصیل تهذیب و ورزش" تاکید کرد و بیان داشت: در هر کاری به ویژه تحصیل باید به نحو شایسته عمل کرد چرا که خدا بنده ای را می پسندد که محکم و استوار در مسیر موفقیت تلاش می کند.

همچنین از دیگر مدعوین این مراسم حامد صبوری مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بود که "خانه، مسجد و مدرسه" را سه اصل مهم در تربیت دانش آموزان مهم و تاثیر گذار ارزیابی کرد که موفقیت آنان به عنوان آینده سازان این مملکت در گرو این امر مهم می باشد.

سرهنگ میرزاده در ادامه این مراسم ضمن گرامی داشت تقارن این دو بهار؛ با تاکید بر امنیت و آرامش حاکم بر جامعه علمی برای فراهم ساختن زمینه تحصیل و کسب درجات علمی، اظهار داشت: این دستاورهای ارزشمند را مدیون مردان بی ادعایی هستیم که در سنگرها و کانال های خاکی با ایثارگری و شهادت برای مقابله با هجمه های دشمن جان فشان می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج کیش، خاطر نشان کرد: این حماسه دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و مقاومت باید سینه به سینه منتقل شود و از سوی دیگر دانش آموزان باید به عنوان یک رزمنده در صحنه های همین شهر نقش آفرینی کنند چرا که ساختن ایران قوی مستلزم داشتن دانش آموزان قوی است.

لازم به ذکر است در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز امام جمعه، رئیس آموزش و پرورش کیش، مسوولان محلی، نیروی های نظامی و انتظامی، سپاه و روسای ادارت و نهادهای مستقر در جزیره کیش حضور داشتند و اجرای تئاتر حماسه دفاع مقدس، هنرنمایی ایمان نامی و اجرای گروه سرود دانش آموزی از جمله برنامه های پیش بینی شده در این مراسم بود.