پاسداشت مسئولیت های اجتماعی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش آغاز طرح ساماندهی معتادان متجاهر و ضرورت فرهنگ سازی در زمینه حجاب و عفاف اسلامی را دو اصل مهم در راستای مسئولیت اجتماعی منطقه آزاد کیش برشمرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، چهارشنبه ششم اسفند در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جزیره در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش بر ضرورت رعایت حجاب و عفاف بانوان در سطح جزیره کیش و جلوگیری از عرضه مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در این حوزه تاکید کرد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش اقدامات پیشگیرانه دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره کیش از جمله "پلیس مبارزه با مواد مخدر، اداره بهزیستی، مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش" را یکی از ظرفیت های ارزشمند این منطقه عنوان کرد و افزود: با جدیت تمام برای حفظ و ارتقای امنیت اجتماعی جزیره کیش تلاش می کنیم.

غلامحسین مظفری با اشاره به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در جهت فراهم کردن شرایط لازم برای معتادان خود معرف و کاهش آسیب های اجتماعی جزیره کیش، گفت: حفظ و ارتقای امنیت جزیره کیش مستلزم تقویت اقدامات پیشگیرانه از ورود و مصرف مواد مخدر در سطح جزیره کیش است.

مظفری در ادامه تصریح کرد: جزیره کیش در مقایسه با استان های دیگر کشور از ظرفیت های قابل توجهی به ویژه از نظر اقلیمی برخوردار است که با سرعت بخشیدن به اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر می توانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

وی هم افزایی و همکاری میان دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره کیش را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با تقویت اقدامات پیشگیرانه و اجرایی، جزیره کیش می تواند الگوی سرآمد مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور باشد.

غلامحسین مظفری فعالیت کارگروه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش برای اجرای طرح ساماندهی معتادان را اقدامی موثر و کارآمد عنوان کرد و اظهار داشت: با تامین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز جزیره کیش به عنوان منطقه ای پاک و با نشاط، زمینه آرامش و آسایش مردم و گردشگران این منطقه را فراهم می کند.

مظفری با تاکید بر این که در کیش فضای عمومی مناسب همراه با همدلی، تلاش و رونق اقتصادی برقرار است گفت: باید ناهنجاری های موجود در جزیره کیش را به حداقل برسانیم و برای نیروهای توانمند در این منطقه فرصت های جدید شغلی فراهم کنیم.

علی فائقی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش ترویج استفاده از مواد مخدر در سطح جامعه را نقشه شوم و توطئه استکبار جهانی برشمرد و اظهار داشت: در راستای آگاهی بخشی به عموم جامعه از مضرات ناشی از مصرف مواد مخدر، این شورا سامانه ای را برای برقراری ارتباط دو سویه با ساکنان جزیره کیش راه اندازی کرده است.

فائقی با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش طرح ساماندهی معتادان متجاهر را تامین مالی کرده است افزود: معتادان خود معرف که در دام اعتیاد گرفتار شدند می توانند دوران درمان خود را در جزیره کیش سپری کنند.

همچنین ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش،دستگاه ها، نهادها، مراجع قضایی، نظامی و حراست سازمان برای ایجاد یک محیط سالم در این منطقه اظهار داشت: تامین مالی و تجهیزات مورد نیاز متولیان این این امر مهم در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

آخوندی تصریح کرد: تامین مالی اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی، فرهنگسراها و مجموعه های ورزش جزیره کیش در راستای حفظ امنیت اجتماعی در اولویت سازمان منطقه آزاد کیش است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات پیشگیرانه و اجرایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کیش، افزود: خوشبختانه با حمایت مالی سازمان منطقه آزاد کیش افراد معتاد شناسایی شده برای سپری کردن دوره درمان خود به مراکز ترک اعتیاد انتقال داده خواهند شد.

حسن زاده با بیان این که اعتیاد منشاء مشکلات عدیده ای برای اقشار مختلف جامعه است تصریح کرد: رسانه ها و ارتباطات جمعی می توانند در راستای آگاهی بخشی به عموم جامعه؛ گام های موثری در اصلاح شهر و برطرف کردن معضلات اجتماعی بردارند.

وی حجاب و عفاف را از ارکان مهم حفظ بنیان اصلی خانواده ها برشمرد و اظهار داشت: بی حجابی بانوان در سطح جامعه ریشه در اعتیاد دارد و باید تلاش کنیم تا یک جزیره پاک و سالمی داشته باشیم.

حاج یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن نیز برخورد جدی و قانونی دستگاه های اجرایی جزیره کیش برای مقابله و مبارزه با مواد مخدر را عامل اصلی حفظ امنیت اجتماعی عنوان کرد و افزود: حفظ امنیت اجتماعی در جزیره کیش موجب جذب گردشگران از نقاط مختلف کشور به این منطقه و رونق صنعت گردشگری خواهد شد.

یاسین مطهری زاده رئیس دادگستری کیش با اشاره به حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برنامه ریزی های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در حوزه های "فرهنگی و اجتماعی" این منطقه گفت: اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در سطح جزیره کیش یکی از اقدامات موثر و ارزشمند این شورا است.

به گفته مطهری زاده ادامه طرح ساماندهی معتادات متجاهر در کیش برای حفظ امنیت اجتماعی جامعه ضروری است.

علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی و دریابانی ویژه کیش با بیان این که در روند مقابله و مبارزه با عرضه و توزیع مواد مخدر با حمایت مراجع قضایی و با همکاری دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه، امسال نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش کشفیات داشتیم اظهار داشت: این اتفاق زنگ خطری برای جزیره کیش است که با افزایش ورود مواد مخدر شمار مصرف کننده ها نیز افزایش خواهد یافت.

جمالی فرد معتاد شناسایی شده در سطح جزیره کیش را از نظر اجتماعی فرد بیمار معرفی کرد و گفت: با توجه به این که فرد معتاد یک بیمار است و باید دوره درمان خود را سپری کند ولی از حوزه انتظامی و امنیتی این شخص بیمار نیست و یک مجرم است و با آن برخورد شدید می شود.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های فرهنگی و اجتماعی فرد بیمار که در دام اعتیاد گرفتار شده است اگر درمان نشود به معضل اجتماعی تبدیل شده و در نهایت به دلیل ارتکاب جرائم به عنوان مجرم شناخته می شود.

فرمانده نیرو انتظامی و دریابانی ویژه کیش نیز ضمن تاکید بر استمرار اجرای طرح ساماندهی معتادان در سطح جزیره کیش این طرح بزرگ را گامی مثبت در راستای حفظ امنیت اجتماعی منطقه برشمرد.

شایان ذکر است در این جلسه سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند که در پایان بخش خصوصی و شرکت های تابعه گزارش های جامعی در زمینه فعالیت های مقابله با مصرف مواد مخدر و اقدامات پیشگیرانه در سطح جزیره کیش ارائه کردند.