تبلور همدلی و همراهی دوستداران محیط زیست در طرح پاکسازی سواحل کیش

به همت جامعه کلوپ داران کیش و با مشارکت همگانی، طرح پاکسازی سواحل و دریا در اسکله بزرگ تفریحی که یکی دیگر از شش ایستگاه مستقر در نقاط مختلف جزیره بود، اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، راحله ملک زاده مدیر روابط عمومی جامعه کلوپ داران کیش؛ در تشریح اجرای طرح پاکسازی سواحل و دریا در اسکله تفریحی، گفت: این طرح با نظارت اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش و با مشارکت اعضای جامعه کلوپ داران، غواصان و عموم مردم ساکن جزیره اجرا شد.

ملک زاده، با بیان این که در این طرح ملزوماتی مانند "دستکش، کیسه و بطری آب معدنی دارای برچسب" برای هر یک از شرکت کنندگان پیش بینی شده بود، اظهار داشت: پس از اتمام پاکسازی سواحل از فیلتر سیگار و زباله، جمع آوری"موبایل، لب تاپ، عینک و انواع فلزات از دریا"توسط غواصان انجام شد و به ازای هر کدام از افراد، بلیت هایی جهت اهدا جوایز به آنها تعلق گرفت.

وی هدف از اجرای طرح پاکسازی سواحل را ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست ساحلی و دریایی در راستای حفظ هویت بصری زیبای کیش به عنوان یک جزیره گردشگری قانونمند عنوان کرد.

ملک زاده خاطر نشان کرد: طرح پاکسازی ساحل و دریا هر هفته در کیش اجرا می شود و علاقمندان می توانند پس از اطلاع رسانی برای مشارکت در محل مورد نظر حضور بهم رسانند.

وی در پایان گفت: این امر تاثیر بسزایی بر رفتار ساکنان و گردشگران در حفظ محیط زیست کیش خواهد داشت.

همچنین در مراسم اختتامیه، ضمن اهداء جوایز ارزنده به تمام مشارکت کنندگان، اسپانسرهای این طرح نیز لوح هایی به منظور تقدیر دریافت کردند.

گفتنی است این طرح با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران، آب و خدمات، همیاری فعالان بخش خصوصی، تشکل های صنفی، ارگان ها، سازمان ها و نهادهای مستقر در منطقه با مشارکت حداکثری مردم امروز اجرا شد.