به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزیزاله فرضی‌پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: سال 99 با شیوع ویروس کرونا آغاز شد که ضربه‌های بسیاری به حوزه‌های مختلف از جمله حوزه ورزش کشور وارد کرد و جزیره کیش نیز از این وضعیت بی نصیب نماند و آسیب‌های جدی از این بیماری به آن وارد شد.

وی افزود: با برنامه ریزی‌هایی سازمان منطقه آزاد کیش و همکاری‎‌هایی شورای سلامت کیش با موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش ، مسابقات ورشی به صورت آنلاین برگزار شد كه ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی عناوین و افتخاراتی کسب كردند.

فرضی پور با اشاره به اینکه فعالیت مجدد این موسسه از اواسط دی تا بهمن آغاز شد گفت: اولین میزبانی مسابقات بین المللی کشور در کیش با برگزاری مسابقات ملی و بین المللی تنیس آغاز شد که این مسابقات با حضور 1800 ورزشکار، مربی، سرپرست و هیئت‌های همراه به صورت مطلوب و با رضایتمندی بالایی در كيش برگزار شد.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم در ادامه گفت: مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی کراسفیت، مسابقات قهرمانی کشوری و انتخابی تیم ملی پرورش اندام با حضور 600 ورزشکار و حدود 400 نفر تیم همراه و مربیان و سرپرستان، برگزاری اولین دوره مربیگری فوتبال در بخش بانوان توسط هیئت فوتبال کیش، میزبانی لیگ دسته سوم کشور در جزیره کیش، برگزاری اولین دوره مسابقات اسکی روی آب با قایق، شنای آب‌های آزاد، نجات غریق دریایی، مسابقات همگانی که همه هفته توسط حوزه ورزش بانوان در مجموعه پلاژ بانوان با رعایت کامل شیوه‌نامه های بهداشتی برگزار مي شد، از جمله فعالیت‌های ورزشی این موسسه بوده است.

وی در خصوص راه اندازی رشته‌های ورزشی عنوان کرد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده از سوی شورای سلامت کیش موفق به اخذ مجوز راه اندازی و فعالیت تیم‌های منتخب ورزشی در سالن‌های ورزشی شدیم که در حال حاضر 38 رشته ورزشی در زمينه آموزش، ارتقا و برگزاری مسابقات و اردوها در کیش فعالیت دارند.

فرضی پور همچنين به دوره‌های غواصی اشاره کرد و افزود: با همکاری فدراسیون نجات غریق کشور و با رعایت تمامی ضوابط بهداشتی دوره‌های مربیگری و مدرسی و آموزش‌های غواصی زیر نظر مدرسان نجات غریق و غواصی را در کیش برگزار شد.

وی اظهار داشت :ثبت رکورد دو 100 کیلومتر در جزیره کیش یکی دیگر از فعالیت هايي بود که در نوع خود یک افتخار خوبی برای جزیره کیش به شمار رفت.

فرضی پور گفت: در سه ماه آخر سال 99 میزبان 21 تیم ملی در جزیره کیش بودیم و با توجه به نوسانات ارزی که در کشور وجود داشت و محدودیت‌های تردد ناشي از شیوع ویروس کرونا، فدراسیون‌های ورزشی براي اعزام تیم‌های ورزشی جهت اردوهای تدارکاتی به سایر کشورها هم از نظر مالی و هم مسائل مربوط به سفر محدودیت داشتند بنابراین تمام این اردوها به ميزباني جزیره کیش برگزار شد.

وي با اشاره بر نقش موثر امكانات ورزشي جزيره كيش در جلوگیری از خروج ارز از کشور تصريح کرد : ميزباني كيش از اردوي تيم هاي ورزشي معادل ٤٠ میلیارد تومان ارز با نرخ آزاد و 11 میلیارد تومان با نرخ دولتی سوداوري داشته و همچنین کمک به سزایی به فدراسیون‌ها در خصوص ورزش قهرمانی بوده است.

وی به برنامه‌های 1400 این موسسه اشاره کرد و گفت: برنامه‌های موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش از اردیبهشت سال 1400 آغاز مي شود .

به گفته فرضي پور جزيره كيش در بهار امسال ميزبان سه رويداد ورزشي، از جمله اردو و مسابقه دو تیم فوتبال 5 نفره ایران و روسیه، اردوي تیم ملی فوتبال کشور از 4 تا 10 اردیبهشت و مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان در دو رشته فوتبال و بسکتبال با حضور 32 تیم از 32 کشور خواهدبود. فرضی پور بیان کرد: با توجه به تقویم اجرایی فدراسیون ورزشی و فعالیت 38 هیئت ورزشی در جزیره کیش در نظر داریم برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقات را در جزیره کیش برگزار کنیم گفت: سعی ما بر این است تا بتوانیم با حمایت از هیئت‌های ورزشي و كمك به استقلال مالی آنها ، فعالیت‌های ورزشي را تقويت كنيم.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با اشاره به این نکته که طی سال‌ها فقط از اماکن ورزشی کیش بهره برداری شده و در خصوص به روزرسانی و مرمت این اماکن پیگیری‌های لازم نشده است افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده و همراهی سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش ، در حال حاضر برنامه تعمیر، مرمت و به روزرسانی سالن‌های ورزشی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات کیش قرار گرفته است که مجموعه اسکواش تا آخر فروردین ماه 1400 آماده و با برگزاری یک مسابقه 4 جانبه این سالن به بهره برداری خواهد رسید.

وي افزود: احیا و بازسازی کورت سنتر تنیس نیز در دستور کار قرار گرفته که با توجه به برنامه زمان بندی تعریف شده تا آخر خرداد 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته مديرعامل موسسه ورزش و تفريحات سالم كيش، آماده سازی سالن ژیمناستیک، زمین چمن مصنوعی میرمهنا، ساختمان کمیته فوتسال و تعمیرات و به روزرسانی استادیوم فوتبال و چمن آن در دستور کار قرار گرفته است.

فرضی پور به مسابقات جام جهانی 2022 قطر اشاره کرد و گفت: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های سازمان منطقه آزاد کیش و با تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری‌های مربوط به جام جهانی 2022 قطر و تشکیل کمیته‌های تخصصی پيگيري فعالیت‌های مربوط به این مسابقات در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به امكانات مناسب اقامتي و تقريحي كيش براي ميزباني از تيم هاي خارجي گفت: امیدواریم با همکاری حوزه‌های مختلف به خصوص بخش خصوصی بتوانیم ظرفیت‌ها و بستر لازم جهت میزبانی دو تیم از تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 قطر را فراهم كنيم .

وی گفت: موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش به عنوان متولی امر ورزش و تفریحات و امور دریایی در ایام نوروز بر ارائه خدمات از سوی این مراکز تفریحی نظارت و کنترل‌های لازم را به عمل مي آورد.

فرضي پور افزود: نظارت بر کلوپ‌های ورزشی، ایستگاه‌های دوچرخه، شناورهای تندرو و کف شیشه‌ای و پلاژهای بانوان و آقایان بر عهده موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش بوده و امیدواریم با با خدمات دهی هرچه بهتر شاهد میزان رضایتمندی بالای گردشگران باشیم.