باران رحمت در کیش؛ شب پرتلاش نیروهای شرکت عمران، آب و خدمات برای جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر جزیره

بیش از ۳۰۰ نفر از همکاران شرکت عمران،آب و خدمات در دوازده ساعت گذشته برای پیشگیری از آب گرفتگی معابر و جمع آوری آبهای سطحی مشغول فعالیت بودند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در پی اعلام ستاد بحران کشور مبنی بر بارندگی شدید و ناپایداری جوی در استان های جنوبی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ فروردین ، شرکت عمران،آب و خدمات روز گذشته با انجام تمهیدات لازم ازجمله پاکسازی مجدد تمامی منهول ها، دریچه های تعبیه شده در معابر و جمع آوری بنرها، تابلوهای شهری و هرس شاخه های درختان اقدام به آماده سازی فضای شهری جهت مقابله با شرایط ناشی از بارندگی کرد. 

بر اساس این گزارش، در تمام طول شب گذشته و پس از شروع بارندگی همکاران خدمات شهر مشغول جمع آوری آبهای سطحی در معابر بودند. کمک به برخی شهروندان که منازل آنان به دلیل بارش شدید باران دچار آبگرفتگی شده بود؛ بخش دیگری از فعالیت های همکاران خدمات شهری شرکت عمران، آب و خدمات کیش از ابتدای بامداد تا کنون است.

همچنین با توجه به شدت بارندگی، مدیریت حجم بالای ورودی تصفیه خانه فاضلاب نیز از جمله چالش های بود که رفع سریع آن برای تامین زیرساخت های شهری ضروری بود که این مهم تحقق یافت.گفتنی است در حین بارندگی و به علت اتصالی برق چهار مورد آتش سوزی نیز در نقاط مختلف شهر رخ داد که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی به سرعت مهار شد.