اعلام برنامه های هفته سلامت در نشست رییس مرکزتوسعه سلامت با خبرنگاران

رییس مرکز توسعه سلامت کیش درنشست با خبرنگاران، برنامه های هفته سلامت را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دراین نشست مهندس اسدالله احمدی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مرکز توسعه سلامت در ایام نوروز گفت: از 24 اسفند 1402 تا 15 فروردین 1403 تعداد مراجعین به واحدهای بهداشتی هزار و 112 نفر و تعداد مراجعین به پزشک عمومی 532 نفر بوده است.

وی افزود: دراین ایام 275 مورد واکسیناسیون، 50 مورد خدمات دندانپزشکی و 408 مورد خدمات آزمایشگاهی انجام شده و در پایگاههای بهداشتی نیز حدود 5 هزار وسیصد مورد خدمات بهداشتی ارائه شده است. 

  احمدی درادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های نظارتی کارشناسان بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش در کنترل وضعیت سلامت وبهداشت عمومی به ویژه درایام نوروزدرجزیره کیش تصریح کرد: 484 بازدید از اماکن عمومی، هزار و 165 بازدید از مراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی، 30 مورد رسیدگی به شکایات، و 597 مورد کلرسنجی از اهم اقدامات انجام شده در نوروز 1403 است.

وی اظهار داشت: همچنین دراین ایام بیش از 3هزار و 200 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته معدوم شده و 25 اخطار بهداشتی نیز صادر شده است.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش درپایان به تبیین برنامه های هفته سلامت پرداخت وگفت: "سلامت خانواده ومردمی سازی سلامت" شعار امسال هفته سلامت است و برنامه های این هفته از امروز شنبه یکم اردیبهشت با نواخته شدن زنگ سلامت در مدرسه فرهنگ آغاز شد و پاکسازی سواحل در روز زمین پاک، طرح ویزیت رایگان پزشک و ویزیت رایگان سالمندان و معلولان درمنزل، بازدید دانش آموزان از مرکز جامع سلامت بوعلی، دیدار باخانواده های شهدای سلامت و برگزاری همایش های ورزشی همگانی و همایش پیاده روی از جمله برنامه های پیش بینی شده برای هفته سلامت درجزیره کیش است.