توسعه تجهیزات و ارتقای خدمات بیمارستان؛ راهبرد اصلی سازمان‌ منطقه آزاد کیش در حوزه سلامت

با تلاش های سازمان منطقه ازاد کیش بیمارستان کیش به جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، درآیین آغاز بهره برداری از این دستگاه که با حضور مدیرکل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس بیمارستان کیش، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش، رییس مرکز توسعه سلامت جزیره و اصحاب رسانه برگزار شد دبیرموسسه خیرین سلامت بیمارستان کیش گفت: خداوند را شاکریم که امسال شاهد تحقق یکی از مطالبات کیشوندان در حوزه درمانی بودیم و باتوجه به شرایط جزیره کیش و محدودیت دسترسی ها، وجود امکانات مناسب بهداشتی ودرمانی یکی از ضروریات درجزیره کیش است.

رحمان سادات نجفی افزود: اگرچه خرید این تجهیزات از حیث اقتصادی برای حوزه درمان جزیره کیش درآمدزایی ندارد اما با توجه به حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درجهت تامین نیازهای درمانی کیشوندان بدون توجه به انتفاع اقتصادی، امروز شاهد بهره برداری از جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور درجزیره کیش هستیم.

وی درادامه با اشاره به فعالیت های موسسه خیرین بیمارستان کیش اظهار داشت: این موسسه درحال حاضر درمراحل اولیه فعالیت خود است و درتلاش هستیم با ایجاد درآمدهای پایدار برای خیریه و ارائه خدمات بیمه ای برای کسانیکه بیمه درمانی ندارند، شرایط پوشش حمایتی برای قشر آسیب پذیر جزیره کیش را فراهم کنیم.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش هم دراین مراسم با بیان اینکه سرطان سینه شایع ترین سرطان دربین زنان است گفت: تشخیص زودهنگام نقش زیادی در درمان این سرطان وکاهش مرگ ومیر ناشی از آن دارد که این موضوع نیازمند وجود امکانات مناسب است.

دکتر احمدی تاکید کرد: همه این اقدامات درجهت حفظ جان وسلامت زنان است زیرا زنان کانون خانواده ها هستند و نقش زیادی در سلامت اجتماعی جامعه برعهده دارند. وی درپایان از تلاشهای سازمان منطقه ازاد کیش و ریاست بیمارستان جزیره برای تجهیز بیمارستان کیش با امکانات پیشرفته وارتقاء سطح خدمات دهی به کیشوندان تقدیر کرد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش هم دراین آیین ضمن ابراز امیدواری درخصوص ادامه روند توسعه بیمارستان کیش با افزایش تجهیزات وکیفیت خدمات دهی گفت: با توجه به تلاش های تیم مدیریتی سازمان منطقه ازاد کیش و پیگیری ریاست بیمارستان کیش، موسسه خیرین سلامت و نهادهای مرتبط درجهت دستیابی به این هدف ، امیدواریم به زودی شاهد تحول و تبدیل بیمارستان کیش به یکی از مراکز درمانی شاخص کشور باشیم.

گفتنی است این دستگاه جدیدترین دستگاه ماموگرافی کشور با قابلیت تصویر برداری دوبعدی و سه بعدی بصورت دیجیتال و انجام توموسنتز با طراحی انحصاری پدل های curve برای کاهش درد و فشار با کمترین دوز اشعه دریافتی ، چرخش ۳۶۰ درجه و قابلیت تشخیص کوچکترین میکروکلسیفیکاسیون های با بالاترین رزولوشن تصویربرداری است.