وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جزیره کیش را نماد هوشمندسازی پست در کشور خواند.

محمد جواد آذری جهرمی از حمایت برای تقویت ظرفیت زيرساخت‌ها و اجرایی شدن طرح افزایش ظرفیت شبکه تلفن همراه و اینترنت پهن‌باند تا دو هفته آینده در منطقه آزاد کیش خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم آغاز بهره برداری از 400 کامیون جدید پستی و رونمایی از پهپاد های پستی در کیش  با اشاره به طرح پهبادهای سجاد و تامین زیرساخت‌های قانونی آن از حضور دو پستچی از جنس آینده به نام‌های "هدی" و "هادی" در کیش خبر داد و گفت: ازسازمان هواپیمایی کشوری مجوز پرواز دریافت شد تا جزیره کیش پایلوت کشوری ارائه این خدمات باشد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه استفاده از پهبادهای پستی و تجارت دیجیتال، آینده دنیاست و باید به سرعت پیش برویم تا عقب نمانیم تصریح کرد:  جزیره کیش نماد هوشمندسازی پست در کشور است و  تلاش می‌کنیم تمام خانواده بزرگ پست از این خدمات بهره‌مند شوند.

جهرمی محرومیت‌زدایی و دو شبکه فیبر نوری دریایی در استان هرمزگان را از تلاش‌های ستودنی استاندار هرمزگان عنوان کرد و گفت: حداکثر تا تیرامسال ، این خدمات توسعه خواهند یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مطالبات سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت : جابجایی ظرفیت زيرساخت‌ها، افزایش ظرفیت شبکه تلفن همراه و اینترنت پهن‌باند از برنامه‌های دو هفته آینده در این منطقه است ، ضمن اینکه رفع تداخل امواج(نویز) کشورهای همسایه در حال بررسی است.

 وی با تاکید بر نیاز به ارتقاء ظرفیت شبکه پستی، تصریح کرد: این ارتقاء با افزایش نیروی انسانی مقدور نبود چراکه ملزم به افزایش تعرفه‌های پستی می‌شد که در شرایط معیشتی کنونی مقرون‌به‌صرفه نیست و به بدنه تجارت الکترونیک نیز ضربه می‌زد، از این رو هوشمندسازی مراکز تجزیه مبادلات و افزایش ظرفیت این مراکز در استان‌های مختلف، اتفاق افتاد و کیفیت ارسال مرسولات نیز ارتقاء محسوس یافت.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان این مطلب که از مجموع ۱۱هزار و ۶۰۰ نفر از کارکنان قراردادی و ۱۳هزار نفر مجموع کارکنان فعال پست، ۲۰درصد به ویروس کرونا مبتلا شدند و ۱۲ نفر از ایشان را از دست دادیم گفت: در تمام این سختی‌ها، این افراد با وظیفه شناسی و از جان گذشتگی تلاش در خور تقدیر و تحسینی داشتند تا در شرایط بحرانی و افزایش مراجعات مردمی، بیشترین و بهترین خدمات را ارائه دهند.

وی اظهار داشت : برای جبران بخش کوچکی از زحمات این افراد، مذاکرات فشرده‌ای با وزرات بهداشت داشته و طرح واکسیناسیون کارکنان شرکت پست تصویب شد که از ماه آینده آغاز می شود ، تا حق این افراد زحمتکش ضایع نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اضافه شدن حدود ۴۰ کامیون به مرکز اصلی هسته پست کشور، از افزایش ۳۰درصدی ظرفیت جابجایی مرسولات خبر داد و گفت: با سرمایه مجموع حدود ۴۰میلیارد تومانی، به زودی نیز ۴۰۰وانت اختصاصی پست با ظرفیت‌های کاربردی و تولید داخلی به این ناوگان اضافه خواهد شد.