معرفی کیش در عرصه بین الملل و جذب گردشگر ورزشی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری مسابقات پرورش اندام و فیتنس چلنج قهرمانی جهان در مهر 1403 در جزیره کیش خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در نشست خبری و انعقاد تفاهم نامه برگزاری مسابقات پرورش اندام و فیتنس چلنج قهرمانی جهان به میزبانی جزیره کیش که با حضور رافائل سانتونخا، رییس فدراسیون جهانی فیتنس و پرورش اندام(IFBB) و عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون بدنسازی ایران دوشنبه بیست و سوم بهمن برگزار شد؛ بر بسیج تمام امکانات کیش برای برگزاری هر چه باشکوه این رویداد مهم ورزشی تاکید کرد.

وی با اشاره به زیرساخت های ورزشی و گردشگری کیش، از جمله پایانه فرودگاهی پیشرفته با ظرفیت پذیرش سالانه 6 میلیون مسافر، پایانه بندری و فعالیت 52 هتل که غالب آنها 4 و 5 ستاره هستند و نیز سایر اماکن ورزشی و مراکز گردشگری کیش گفت: این منطقه در حال تبدیل شدن به مکان مناسب برای رویدادهای ورزشی بین المللی است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: هدف از برگزاری رویدادهای ورزشی در کیش معرفی و تبلیغ کیش در داخل و در عرصه بین المللی است و علاقه مندیم که به دنبال برگزاری مسابقات پرورش اندام و فیتنس چلنج قهرمانی جهان، مسابقه ای در تقویم فدراسیون جهانی با نام کیش گنجانده شود.

وی بر ضرورت تولید محتوا در شناساندن کیش به شرکت کنندگان در مسابقات پرورش اندام و فیتنس چلنج قهرمانی جهان و عرضه آن در رویدادهای مرتبط با فدراسیون جهانی این رشته تاکید کرد و افزود: فعالیت ورزشکاران این رشته در فضای مجازی و تعداد زیاد فالورهای این ورزشکاران، فرصت مناسبی برای معرفی کیش و جذب گردشگر بین المللی است.

سرهنگی با اشاره به تجربیات موفق کیش در میزبانی از مسابقات بین المللی ورزشی از جمله تنیس فیوچرز، از برگزاری مسابقات جهانی تکواندو از ۱۴ تا ۲۱ اسفند امسال خبر داد و بر میزبانی شایسته از این رویداد در جزیره کیش تاکید کرد. 

گفتنی است بر اساس تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان، هفتاد و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام و فیتنس جهان و کنگره جهانی از 2 تا 7 مهر 1403 به میزبانی کیش برگزار می شود.