رحیم سرهنگی : توسعه اقتصاد دریا محور، برنامه سازمان منطقه آزاد کیش در سال 1403

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از نقش آفرینی این جزیره در عرصه ملی در توسعه اقتصاد دریا محور خبر داد

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی سه شنبه 29 اسفند در حاشیه بازدید از بندرچارک و آفتاب با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد دریا محور گفت: به منظور ایجاد و تکمیل زیرساخت های بندر چارک و با تخصیص 300 میلیارد ریال، عملیات لایروبی این بندر را با انجام 25 هزار متر مکعب لایروبی جهت امکان پهلوگیری شناورهایی با ظرفیت 5 هزار تن را در آبان سال 1402 به پایان رساندیم و با این لایروبی روند توسعه این بندر آغاز شده است.

وی با بیان این که با اخذ مجوز مرز دریایی و معرفی بندر چارک به عنوان بندر رسمی، توانسته ایم در اجرای سیاست توسعه مناطق همجوار نقش داشته باشیم؛ افزود: توجه به حوزه "اقتصاد دریا محور" و نقش آفرینی ملی در این حوزه را در سال 1403 در دستور کار داریم و توسعه بندری و کسب و کارهای بندری را دنبال خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز رضایت از روند پذیرش گردشگر در بندر چارک گفت: ارائه خدمات به موقع و جلوگیری از هدر رفت اوقات گردشگران و ایستایی آنان در مبادی ورودی و خروجی با هوشمند سازی بنادر و ایجاد سامانه خرید بلیت اینترنتی موجبات رضایت گردشگران را فراهم کرده است که در گفت و گو با آنان به این مهم تاکید کردند.

وی با بیان این که از 24 اسفند تا 29 اسفند 5 هزار و 300 خودرو و 28 هزار گردشگر از طریق بندر چارک وارد جزیره کیش شدند؛ گفت: در فاز نخست توسعه بندر چارک ایجاد امکانات رفاهی در هنگام بدی آب و هوا و " دریا بست" را دنبال کردیم که در این راستا، ساخت ساختمان های گمرک، اداری، خدماتی و بهداشتی این بندر به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.

گفتنی است بندر چارک یکی از بنادر استان هرمزگان دارای ۳۴ هکتار مساحت در خشکی و ۱۶ هکتار مساحت در دریا است و متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است.