گسترش امید موجب تقویت سرمایه‌های اجتماعی می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: نقش رسانه‌ها در توسعه و گسترش امید در جامعه و به نوبه آن تقویت سرمایه اجتماعی که توسعه پایدار را به همراه خواهد داشت؛ تاثیرگذار و غیر قابل انکار است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی شامگاه چهارشنبه 14 تیر 1402 در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه که همزمان با روز قلم در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی برگزار شد؛ تاکید کرد: تقویت سرمایه اجتماعی با امید آفرینی محقق می شود و در این میان رسانه های گروهی می توانند با انعکاس دستاوردهای موفق مسوولان و ایجاد انگیزه و امید در جامعه، در این زمینه پیش قدم باشند.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به لزوم پاسخگویی مسوولان، بر مطالبه گری و پیگیری عملکرد مسوولان کیش از سوی اصحاب رسانه تاکید کرد و گفت: از انتقاد سازنده استقبال می کنیم و آن را نیاز جامعه کیش می دانیم اما در این میان آنچه نباید فراموش شود لزوم ایجاد انگیزه و امید در بین سرمایه های اجتماعی است.

رحیم سرهنگی بر تداوم برگزاری جلسات با رسانه های گروهی تاکید کرد و گفت: ایفای نقش رسانه ها در جذب مردم و جلب همکاری آنان، موجب تحقق توسعه همه جانبه کیش می شود.

وی آشنا کردن مردم با ظرفیت های کیش، جلب مشارکت کارشناسان و صاحب نظران نخبه و سرمایه گذاران، نظارت عمومی و کمک به مسوولان برای تحقق توسعه را از جمله وظایف رسانه های گروهی عنوان و خاطر نشان کرد: رسانه های کیش می توانند با توجه به ارتباطات نزدیک خود با مردم، به عنوان موتور محرکه توسعه این منطقه در راستای توسعه پایدار و فراگیر کیشوند محور حرکت کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: در تلاش برای ایجاد زیرساخت ها و ارتقا شاخص‌های زندگی و توسعه همه جانبه و متوازن در کیش هستیم تا این جزیره از سوی نخبگان کشور جهت سکونت دائم مورد توجه قرار گیرد.

وی حوزه مالی و سرمایه گذاری و اقتصاد دیجیتال را از جمله دیگر ظرفیت های تعریف شده جزیره کیش عنوان کرد و افزود: جزیره کیش می تواند پایلوت بسیاری از طرح‌های اقتصادی باشد که پس از اجرا در این منطقه، به عنوان الگو به کشور معرفی شود.

رحیم سرهنگی با درخواست حمایت اصحاب رسانه از انتصاب مدیران جوان در سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش مصمم است با بکارگیری تمام ظرفیت های خود در راستای ارتقاء اقتصادی و توسعه فرهنگی و اجتماعی کیش گام بردارد و محقق شدن این مهم، بدون همکاری قشرهای مختلف مردم از جمله اصحاب رسانه امکان پذیر نخواهد بود.

وی همچنین از برنامه ریزی جهت ارتقا سطح آموزش و پرورش کیش و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی خبرداد و افزود: اقدامات مثبتی در حال انجام است که نتایج آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که خرید هواپیما توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاران کیش پایان بخش مشکل کمبود هواپیما در مسیر کیش در فصل تابستان است؛ افزود: شرکت‌های هواپیمایی که در نیمه نخست امسال همکاری لازم را داشته و پاسخگوی تقاضای سفر به کیش باشند؛ درخواست آنها برای افزایش پرواز یا خدمات بیشتر و توسعه پروازی در نیمه دوم سال در اولویت قرار خواهد گرفت.