پیام تبریک سعید پورزادی به مناسبت گرامی داشت روز معلم

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در پیامی فرا رسیدن دوازدهم اردیبهشت روز معلم را به جامعه فرهنگیان سراسر کشور به ویژه جزیره کیش تبریک گفت

به گزارش  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در پیام تبریک سعید پورزادی عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش آمده است:  

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

معلمان عزیز افتخار آن را دارند که در تقویم کشورمان سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به نام نامی آنان ثبت شده است.

این نامگذاری از دو جهت قابل تأمل و دارای پیام است. یکی عظمت مقام معلمان که آنها را در جایگاه فیلسوف و حکیم بی‌بدیلی قرار داده است که تا دنیا باقی‌ست آثار گرانسنگ او حاوی آموزه‌های نوبه‌نو برای نسل های متمادی فرزندان این مرز وبوم است.

دیگر آن‌که او در همان بدو پیروزی انقلاب قربانی برداشت های انحرافی و اندیشه‌های التقاطی جماعتی شد که به نام دین و در پوشش دروغین حق‌جویی و عدالت‌طلبی، به نابودی پرچمداران نهضت علمی در ایران اسلامی کمر بسته بودند.

 واقعیتی تلخ که باید الهام بخش معلمان در تمام زمان‌ها و مکان‌ها باشد. هرچند امروز به‌ظاهر خبری از گروهک‌های منحرفی مثل فرقان نیست. اما دستگاه‌های تبلیغاتی بی‌شمار و تهاجم بی‌وقفه فکری و عقیدتی از سوی دشمنان اسلام، هویت ملت مسلمان ایران به‌ویژه جوانان و نوجوانان عزیزمان را آماج تیرهای سهمگین خود قرار داده‌اند.

 پس نه تنها بار مسئولیت معلمان سبک‌تر نشده، بلکه تداوم این مسیر پرخطر به هوشمندی و خلاقیت روزافزون قشر شریف معلم در نحوه تعلیم و تربیت فرزندان‌مان بستگی دارد.

لذا بر همه ما و بر کارگزاران و متولیان امر آموزش و پرورش فرض است که هرچه زودتر به رفع مشکلات و موانع پیش روی معلمان خدوم و نجیب، همت گمارند.

 اینجانب ضمن عرض تبریک به این قشر عظیم در جای جای میهن اسلامی، مراتب ارادت و قدردانی خود را به معلمان متعهد و سخت کوش جزیره کیش اعلام می‌کنم و خاضعانه از یکایک آنان می‌خواهم عذر سختی‌ها و کوتاهی‌هایی را که تا کنون شاهد آن بودند از مسئولان امر بپذیرند و برای هموارتر شدن راه دشواری که پیش رو دارند، راهنمای ما باشند.

ضمنا جهت تسهیل امور و رفع مشکلات، مسئولان متعهد آموزش وپرورش، سایر نهادهای فرهنگی و نیز اولیای دانش‌آموزان عزیز جزیره زیبایمان را به یاری می‌طلبم.

 

سعید پورزادی

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش