نقش مهم همدلی و ایجاد سرمایه اجتماعی در برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش علاوه بر همدلی و ایجاد سرمایه اجتماعی در برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی نقش مردم جزیره در کنار سازمان، نهادها و جوامع را در ارتقاء فرهنگ مذهبی حائز اهمیت عنوان کرد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در نشست هماهنگی برگزاری مراسم و جشن عید سعید غدیر خم که عصر یک شنبه 28 خرداد در دفتر نهاد امام جمعه کیش برگزار شد مهمترین عامل در برگزاری مراسم جشن ها و سوگواری های مذهبی را همدلی و ایجاد سرمایه اجتماعی عنوان کرد و گفت: هدف ما از برگزاری رویدادهای مذهبی ایجاد تغییر در جامعه به صورت فردی و جمعی است

سرهنگی در ادامه به نقش گروه های مردمی و هیأت های مذهبی در این تغییرات اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل برگزاری همه ساله اجتماع میلیونی پیاده روی اربعین را می توان حضور و شرکت گروه‌های مردمی در شکل گیری این رویداد بزرگ مذهبی دانست. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هیات های مذهبی را به عنوان پیشانی برگزاری مراسم عنوان کرد و افزود: مراسم و جشن های مذهبی باید به واسطه حضور و همدلی گروه های مردمی برگزار شود.

وی با تاکید بر متناسب بودن محل برگزاری جشن عید سعید غدیر با این رویداد بزرگ اظهار داشت: ساکنان جزیره باید در کنار سازمان، ارگان ها و جوامع کیش در برگزاری هر چه بهتر این رویداد بزرگ و ارتقاء فرهنگ مذهبی منطقه نقش مهمی را ایفا کنند. 

رحیم سرهنگی با بیان این که برای ایجاد سرمایه اجتماعی و ارتقا فرهنگ مذهبی در جزیره کیش باید از امروز اقدام کرد افزود: با استفاده از ایده های نوآورانه، المان ها، تبلیغات شهری متفاوت و مناسب با عید سعید غدیر می توان برای گردشگران نیز جذابیت خاصی ایجاد کرد.