دکتر سرهنگی: نبض سلامت فکری جامعه در دست بانوان است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست اعضای شورای مشورتی بانوان منطقه، بر ایفای نقش زنان در پیشبرد اهداف و برنامه ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ، در این نشست که صبح امروز دوشنبه یازدهم دی با حضور بانوان توانمند جزیره  در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان نقش مهم زنان در اعتلای امور اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت جزیره را بانوان تشکیل می دهند، علاوه بر ایفای نقش در جایگاه های اجتماعی از جمله کارمندی یا فعالیت های اقتصادی باید تحکیم خانواده را به عنوان مهمترین هسته جامعه و اساسی ترین نقش خود در اولویت قرار دهند.

رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: به دلیل فاصله ای که خانواده ها در کیش با اقوام و خویشاوندان خود در سرزمین اصلی دارند، در جزیره کیش جایگاه زنان خانواده پر رنگ تر است چراکه برای بهبود احوالات معنوی،اجتماعی و روانی همسر و فرزندان خانواده، اساسی ترین نقش را بانوان ایفا می کنند.

سرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: خداوند هنر، مهربانی و لطافت دنیا را در خلقت زن، وجود و آفرینش او متجلی کرد.  

وی اظهار داشت: جزیره مرجانی کیش مظهر آیات خداوندی است، جزیره ای که از دل آب های آن مروارید صید می شود و دارای جامعه ای متفاوت در سبک زندگی، حاکمیت و نوع اقتصاد بوده و ما باید به حوزه زنان و تحکیم خانواد به عنوان عنصر شادابی و سلامت رویکردی ویژه داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توجه مسائل خانواده و پیوندهای مستحکم در کنار توسعه بخشهای اقتصادی در اولویت برنامه های فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش قرار دارد.

سرهنگی با تاکید بر تلاش، اهتمام و همکاری همه جانبه حوزه های مختلف در تبدیل جزیره کیش به نماد توسعه کشور، پیشرفت متقارن را در گرو پیوند مستحکم خانواده ها برشمرد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، تلاش شورای مشورتی سازمان در حوزه بانوان بر این است تا به کمک گروه های مردمی و با تمام توان به نقطه مطلوب دست یابد.

رحیم سرهنگی همچنین با اشاره توانمندی های بانوان کیش از  آنها  به عنوان اعضا شورای مشورتی جزیره خواست تا حضور و فعالیت خود را در تمامی حوزه ها بیشتر و در امور مربوط به تقویت پیوند خانواده مشارکت کنند.  

ایجاد پارک اختصاصی بانوان، خرید دستگاه ماموگرافی برای بیمارستان کیش، پیگیری فعالیت های مجدد پارلمان زنان، معرفی و به کارگیری باشگاه استعدادیابی نوجوانان با محوریت خلاقیت و توانمندی های نرم در مرکز نوآوری، برگزاری رویدادهای ویژه بانوان با همکاری تمامی بانوان توانمند و صاحب نظر در کیش، توجه به سلایق مختلف در برگزاری رویدادهای جزیره، از جمله موضوعاتی بود که از سوی بانوان حاضر در نشست اعضای شورای مشورتی بانوان منطقه آزاد کیش مطرح شد.

عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در حوزه بانوان جزیره، به ارائه راهکارهایی جهت حل مشکلات اساسی ساکنان کیش بر اساس سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده پرداخت.