جذب معلم و افزایش فضا‌های آموزشی در کیش

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش از جذب معلم و افزایش فضا‌های آموزشی در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، یاسر شاه پیری، آموزش و پرورش را از اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش برشمرد و گفت: بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در کیش تحصیل می‌کنند و این موضوع موجب ارتباط نزدیک ۳۰ هزار نفر از ساکنان جزیره کیش با مجموعه آموزش و پرورش شده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش کیش در حوزه فضا‌های آموزشی و نیروی انسانی در چند سال گذشته با کمبود‌های زیادی مواجه بوده است، افزود: افزایش فضا‌های آموزشی در بلند مدت با ساخت ۸ مدرسه جدید در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به کمبود ۵۰ کلاس درس در سال تحصیلی جدید، افزود: در تلاش هستیم با اضافه کردن فضا‌های آموزشی مازاد سازمان منطقه آزاد کیش به مجموعه آموزش و پرورش و ساخت تعدادی کلاس در برخی مدارس تا حدودی مشکل فضای آموزشی را در کوتاه مدت برطرف کنیم.

یاسر شاه پیری با اشاره به اینکه برخی معلمان کیش در سال‌های اخیر به دلیل افزایش اجاره بهای مسکن، جزیره کیش را ترک کرده اند، گفت: با جذب تعدادی معلم جدید و رایزنی مدیرعامل سازمان منطقه آزادکیش با وزیر آموزش و پرورش امیدواریم راه حل مناسبی برای رفع مشکل نیروی انسانی و مسکن فرهنگیان در جزیره کیش پیدا کنیم.