توسعه زیرساخت ها لازمه پیشرفت جزیره کیش است

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش یکی از اصلی ترین زیرساخت های جزیره کیش را آب و برق این منطقه عنوان کرد کرد که باید این مهم مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، شامگاه چهارشنبه 24 آذر محمدرضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با حضور در برنامه زنده بازتاب که در صدا و سیمای مرکز کیش برگزار شد؛ در راستای مسوولیت اجتماعی و رفاه حال مردم این منطقه بر لزوم اهمیت زیرساخت ها به ویژه آب و برق تاکید کرد.

محمدرضا لواسانی با بیان این که مسوولان سازمان هر چقدر که تلاش کنند اما مردم در حوزه های مختلف همراه نباشند هیچ اقدام موثری صورت نخواهد گرفت و به تازگی این تحرک در مردم دیده می شود.

لواسانی یکی از انتقادات جدی خود را از روز نخست به زیر ساخت ها و فروش زیرساخت ها در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: متاسفانه در جزیره در یک برهه ای آب و برق را به شرکت های خصوصی واگذار کردند که اصلا به صلاح جزیره و مردم نیست.

وی اظهار داشت: شبکه ای که اصلا اتصالی به کل کشور ندارد و خود گردان است وقتی در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد خطراتی را به دنبال دارد حتی شبکه توزیع هم مغایر قانون است و تاکید شده که هیچ کس اجازه واگذاری آن را ندارد، کسانی که در سنوات گذشته بودند باید کمی بیشتر دقت می کردند و این موضوع را به نتایج مطلوبی می رساندند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این که آب و برق  یکی از اصلی ترین زیر ساخت ها محسوب می شود اظهار داشت: واگذاری در این حوزه  لطمه های زیادی را به کیش وارد کرده و امیدواریم به زودی این حق را به جزیره برگردانیم.

محمدرضا لواسانی تصریح کرد: معمولا در بحث زیرساختی دستگاه ها به تعهد خود در جزیره عمل نکردند و در برهه ای نیز با زمین فروشی کارها جلو می رفت از این رو  به تدریجی به مرحله ای می رسیم که منابع و درآمد  را از زمین خارج کنیم و در حالت کارشناسی خود قرار دهیم.

لواسانی از احداث نیروگاه جدید در جزیره کیش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم انحصار خدمات را در جزیره بشکنیم تا بتوانیم گام های موثری در این حوزه برداریم به خاطر این که جزیره از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است.

لواسانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از قوانین مالیاتی که متاسفانه در دوره ای به نا حق غیر قانونی وضع شده و چون سبب درآمد زیادی برای برخی از دستگاه ها هست تبدیل به حق شده است و برگرداندن آن در اختیارات یک سازمان و منطقه آزاد نیست.

وی افزود: از طریق دبیرخانه شواریعالی مناطق آزاد و نمایندگان مجلس به شدت این موضوع را پیگیری می کنیم که با تحقق این مهم شاهد رونق هر چه بیشتر منطقه آزاد کیش باشیم.