تعامل و هم اندیشی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با ستاد مدیریت بحران کیش

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری و تعامل سازنده با ستاد مدیریت بحران جزیره کیش و ایجاد آرامش در میان عموم مردم جامعه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی رئیس ستاد مدیریت بحران کیش در نشست هم اندیشی با نمایندگان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که چهارشنبه هشتم تیر در سازمان برگزار شد، بر اهمیت همدلی و همراهی این مجموعه با ستاد مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: ساکنان جزیره کیش به هیچ عنوان نگران نباشند چرا که پیش از زمان بحران احتمالی؛ تدابیر لازم از سوی سازمان و تمام دستگاه اجرایی مستقر در جزیره پیش بینی شده است.

سعید پورزادی بر ضرورت انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با نیروی هوایی و اجرای مانور های امدادی جهت ارتقاء سطح نیروهای عملیاتی در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران تعداد 5 دستگاه لرزه نگار را در مناطق مختلف "چارک، هندورابی، آفتاب، فارور" و همین پژوهشگاه زلزله شناسی تعداد دو دستگاه نیز در سطح جزیره کیش نصب و راه راندازی کرده است.

پورزادی با بیان این که از ظرفیت و توان مجموعه های نیروی انتظامی، بسیج و سپاه برای همکاری با ستاد مدیریت بحران کیش استفاده می کنیم، گفت: از ظرفیت سایت هلی پورت و هلی کوپتر در جزایر اطراف برخورداریم که بخش عمده آنها در کیش مستقر هستند و از نظر عملیاتی و امکانات در شرایط مطلوبی هستیم.

حسین ناساری مدیریت پروازهای نظامی منطقه جنوب و جنوب غربی و سر تیم پروازهای امدادی نیروی هوایی، گفت: ضمن همکاری لازم و پیروی از پروتکل های ابلاغی از سوی ستاد مدیریت بحران و با برخورداری از توان رزمی و عملیاتی در کنار مردم هستیم و برای حفظ امنیت و آرامش خاطر مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

سرتیم پروازهای امدادی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این که از نظر تجهیزات امدادی و نیرو در شرایط مطلوبی هستیم، اظهار داشت: مدیریت بحران از داخل خانواده آغاز می شود و در مرحله نخست باید آرامش را به خانواده بازگردانیم این مهم در سطح کلان جامعه نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

گفتنی است در این نشست هم اندیشی محمد شیری فرمانده گروه پروازی نیروی هوایی کیش حضور داشت.