برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مبانی پدافند غیر عامل در کیش

دوره آموزشی آشنایی با مبانی پدافند غیر عامل با تاکید بر لزوم اهمیت سه محور اصلی “ایجاد ساختار سازمانی مناسب، آموزش، رزمایش و مانور” برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزت اله محمدی در این دوره آموزشی که صبح امروز پنجشنبه ۱۲ بهمن در سالن اجتماعات شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش برگزار شد با تاکید بر ضرورت برگزاری دوره های آشنایی با مبانی و اصول پدافند غیرعامل برای تمام کارکنان این شرکت گفت: هر مدیری با برخورداری از آگاهی لازم و شناسایی مخاطرات حوزه مدیریتی خود باید به صورت مداوم نسبت به برنامه ریزی راهبردی اقدام کند.

محمدی با برشمردن ”امنیت و ایمنی” به عنوان دو مولفه اصلی در شکل گیری زنجیره خدمات حمل و نقل هوایی هوایی و دریایی عنوان کرد: هر گونه اختصاص بودجه در این دو حوزه زمینه ساز ایجاد زیرساخت های مورد نیاز خواهد شد و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحولات قابل توجهی باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با بیان این که ارزش هر کاری متاثر از عوامل و فرایندهای زیربنایی تبیین شده است، گفت: مدیران نقش مهمی در معرفی جایگاه شرکت دارند و ضمن آشنایی با مفاهیم کاربردی و تخصصی می توانیم در این مسیر گام های موثری برداریم.

وی اهمیت شکل گیری مبانی و اصول پدافند غیرعامل در شرکت را همچون دریافت گواهینامه فرودگاهی و ممیزی مهم ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در راستای شناسایی مخاطرات و تدوین برنامه راهبردی با رویکرد اصلاحی؛ موفق شدیم مخاطرات جدی را کنترل کنیم.

علی لطفی جانشین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مدیریت بحران با اشاره به تصویب قانون پدافند غیرعامل و ضرورت اجرایی شدن آن در تمام دستگاه های اجرایی و زیرساختی سطح کشور، گفت: ارائه خدمات شایسته به عموم مردم با بهره گیری از زیرساخت های ایجاد شده در حوزه های بنادر و فرودگاه های جزیره کیش، نیازمند شناسایی تهدیدهای احتمالی است.

لطفی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در این دوره آموزشی مبانی پدافند غیرعامل که توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به دستگاه ها ابلاغ شده و مورد بررسی قرار گرفته است و نسبت به برگزاری دوره های تخصصی با موضوعات “پدافند در حوزه های کالبدی، سایبری، زیستی، پرتوی، شیمیایی و…” تاکید شد.

وی، اظهار داشت: هر زیرساختی ممکن است در شرایط عادی به واسطه بلایای طبیعی و… دچار اشکالاتی شود؛ بنابراین هر مسوولی باید نسبت به شناسایی تهدیدات احتمالی حوزه مدیریتی خود اقدام کند.

به گفته جانشین رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اتخاذ تدابیر لازم در این حوزه به طور حتم در کاهش آسیب پذیری ها موثر خواهد بود و تدوین برنامه و استمرار تدابیر لازم در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

گفتنی استف این دوره آموزشی عمومی با بررسی و آشنایی با اصول و مبانی پدافند غیرعامل، ارکان، جهت گیری ها و کارکردها برای مسوولان حوزه های مختلف شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش برگزار شد.