برخورد قاطع با ناقضان مصوبات کمیته تخصصی نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی مقابله با كرونا

واحد های صنفی گروه 1 شغلی در كيش در صورت تخلف و رعایت نکردن مصوبات بهداشتي پلمب می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در جلسه کمیته تخصصی نظارت بر رعایت ضوابط بهداشتی مقابله با كرونا كه بعدازظهر دوشنبه ٢٣ فروردين با حضور نمایندگان معاونت های گردشگری، فرهنگی، بازرگانی همچنین نمایندگان صنوف و مجامع کیش در سالن اجتماعات اين سازمان برگزار شد ، بر تشدید نظارت ها در جهت رعايت كامل ضوابط بهداشتي و برخورد قاطع با واحدهاي صنفي متخلف در سطح جزيره كيش تاكيد شد.

در اين نشست تدوين شيوه نامه چگونگی ارائه خدمات در فروشگاه ها و هایپر مارکت ها، اقدامات ضروري و تدوین مقررات و راهکار های کاهش تجمعات در مراکز مربوط به مشاغل گروه 1 که در حال خدمت رسانی هستند نیز تشریح و بررسی شد.

جمع آوری یا از سرویس خارج کردن میز و صندلی رستوران ها که براساس مصوبات شورای سلامت کیش تنها مجاز به ارائه خدمات بیرون بر هستند نيز یکی از مصوبات این کمیته تخصصی بود که مقرر شد با متخلفان و ناقضان اين مصوبه به طور قاطع برخورد شود. 

همچنین ملزم کردن مشاغل گروه 1 به رعایت قوانین بهداشتی و تاکید بر این که مجاز بودن فعالیت ها در این گروه به معنای عدم رعایت قوانین نخواهد بود، برخورد با ون ها و مینی بوس هایی که به صورت غیر قانونی در شرایط قرنطینه مسافران و گردشگران جزیره را با وعده خرید در شرایط تعطیلی به سمت فروشگاه های بزرگ راهنمایی می کنند، محدود کردن دسترسی مسافران و گردشگران به قسمت های تجاری هایپر مارکت های سطح جزیره با نصب بنر های راهنما وتعیین ظرفیت ورود خروج به فروشگاه های مورد نظر ، از دیگر مصوبات این نشست بود.

همچنين مقرر شد بنابر ضوابط اعلامي ستاد ملی کرونا با گزارش و مشاهده هرگونه تخلفی از سوی فعالان گروه 1 مشاغل ، آن واحد خدماتی بیش از مدت تعیین شده محدودیت ها وفق مقررات پلمب شود. 

لازم به ذكر است تاکید بر حفظ شرایط اقتصادی جزیره و استمرار فعاليت ها با اعمال نظارت ها در جهت رعايت كامل محدودیت ها از جمله موارد مهمي بود که در این جلسه برآن تاکید شد.