باران از آغاز فصل بهار در کیش خبر داد

بارش نخستین باران در سال آبی جاری به هوای جزیره کیش طراوت بهاری بخشید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، باران امروز که همراه رعد و برق از ساعت 4 و 33 دقیقه آغاز و میزان آن 7/7 میلی متر گزارش شد؛ باعث طراوت و تازگی هوا و پایان ۶ ماه فصل گرما در جزیره کیش شد.

در حال حاضر با بارش این نعمت الهی، ساكنان و گردشگران جزیره كیش هوای دل انگیز بهاری را در آغاز دومین ماه فصل پائیز تجربه می كنند.

بارش باران در ساعات ابتدایی پنج شنبه 4 آبان علاوه بر آن که جان تازه ای به درختان و گیاهان این جزیره زیبا بخشیده ؛ باعث شده است که ساکنان و گردشگران زودتر از موعد به معابر و خیابان ها آمده و از هوای بهاری کیش بهره ببرند و با گرفتن عکس، این روز زیبا را در خاطرات خود ثبت کنند.

براساس گزارش اداره کل هواشناسی استان هرمزگان برای فردا جمعه 5 آبان تا ظهر، احتمال رگبار پراکنده و برای بعد از ظهر، وزش باد شمال غربی با سرعت 35 کیلومتر و نیز تلاطم دریا پیش بینی شده است.

گفتنی است میزان بارندگی در سال آبی گذشته در جزیره کیش 106 و نیم میلیمتر و عمدتا در ماه های پاییز و زمستان و بصورت رگبار بوده است.

لازم به ذکر است سال آبی اشاره به یک دوره دوازده ماهه برای سنجش میزان بارندگی در یک ناحیه دارد و منطبق با سال رسمی نیست و از مهر هر سال آغاز می شود.