انتصاب فرمانده جدید پایگاه پدافند هوایی "شهید برزگر جمشیدی" کیش

طی حکمی از سوی فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق شهدای خلیج فارس، سرهنگ جواد پورخسروانی به سمت فرمانده پایگاه پدافند هوایی جزیره کیش "شهید برزگر جمشیدی" منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آیین تکریم و معارفه فرماندهی پایگاه پدافند هوایی جزیره کیش "شهید برزگر جمشیدی" که صبح سه شنبه دوم خرداد با حضور مسولان محلی و سازمان، ائمه جمعه، روسای ادارت، نهادها و دستگاه های اجرایی مستقر در جزیره، فرماندهان نیروهای نظامی، انتظامی و سپاه این منطقه در سالن سینما لبخند کیش برگزار شد، سرهنگ جواد خسروانی به عنوان فرمانده پایگاه پدافند هوایی جزیره کیش "شهید برزگر جمشیدی" معرفی شد و از اقدامات ارزشمند سرهنگ سیف اله کاظم لو در دوران این مسوولیت با اهداء لوح تقدیر و هدایای ارزنده مورد تجلیل قرار گرفت.

در حکمی که از سوی امیر سرتیپ دوم نصراله هوشمند خطاب به سرهنگ جواد پورخسروانی صادر شده، آمده است:

هم رزم گرامی جناب سرهنگ ستاد جواد پورخسروانی نظر به شایستگی و توانمندی جنابعالی در انجام مسوولیت های محوله به موجب این حکم از 24 دی ماه 1401 به سمت فرمانده گروه پدافند هوایی کیش "شهید برزگر جمشیدی" منصوب می شوید.

امید است با اتکای نیروی لایزال الهی در ظل توجهات خواسته حضرت بقیة الله الاعظم(عج) و تحت رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت به فرماندهی معظم کل قوا با استفاده از همه قابلیت ها و ظرفیت های موجود و با بهره گیری از تجارب و اندوخته های مفید در راستای تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ارتقاء سطح آمادگی دفاعی و صیانت از قلمرو هوایی کشور همواره موفق و سر بلند باشید.

بنابراین گزارش، امیر سرتیپ دوم نصراله هوشمند فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق شهدای خلیج فارس در این مراسم؛ ضمن گرامی داشت سوم خرداد و  آنانی که برای کشورمان افتخار و حماسه آفرینی کردند، گفت: این اقدامات مهم سبب ایجاد سامانه سوم خرداد شد و در سال 1398 با سامانه کاملا ایرانی در منطقه جغرافیای جنوب شرق کشور برگ زرینی دیگری در افتخارات این مرز و بوم به ثبت رساند.

امیر سرتیپ دوم نصراله هوشمند با اشاره به این که پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران با چشمانی همیشه بیدار در زمینه بازدارندگی؛ گام های موثری برداشته است، افزود: امروز پایگاه های اطلاعاتی و جاسوسی دشمن به فرا مرز ها رسیده و روزی بیش از 100 شناور امریکایی در خلیج فارس بود که با رصد و پایش و اخطار های بازدارنده این تعداد به کمتر از 17 مورد کاهش یافته است.

وی با اشاره به سراسر ایثار و رشادت های دلاورمردان نظام مقدس جمهوری اسلامی در تاریخ پدافند هوایی کشور، تاکید کرد: در دفاع از کیان و بلاد اسلامی به ویژه آسمان مقدس جمهوری اسلامی ایران که آسمان ولایت است لحظه ای درنگ نخواهیم کرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق، با بیان این که قدرت مقتدرانه پدافند هوایی کشور نیازمند تبیین این همه شجاعت و ایثار است، اظهار داشت: جزیره کیش در طول 8 سال دفاع مقدس به عنوان نگین خلیج فارس و چشم بینای جمهوری اسلامی ایران نقش آفرینی کرده و بخش عظیمی از خلیج فارس و استان های همجوار را پوشش پدافندی دارد.

وی، بیان داشت: کیش فقط یک جزیره گردشگری و سازمان یافته اقتصادی نیست بلکه چشم بینای کشورمان است.

همچنین در پایان این مراسم با اهداء حکم انتصاب و معارفه جواد پورخسروانی به عنوان فرمانده پدافند هوایی جزیره کیش و با اهداء لوح تقدیر از زحمات سرهنگ سیف اله کاظم لو که مسوولیت بعدی ایشان در استان همدان با ارتقاء بالاتر است، مورد تجلیل قرار گرفت.

در حکم لوح تقدیر که از سوی فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق شهدای خلیج فارس خطاب به سیف اله کاظم لو صادر شده، آمده است:

رویکرد، حشمت و عظمت و قدرت کشور ایران منبعث از تلاش های دلاورمردانی است که خالصانه و مخلصانه از امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حراست و محافظت می نماید.

از این که با اراده آهنین و بر اساس دینداری و اخلاق مداری در جهت اقتدار و با بالندگی ایران اسلامی با حماسه آفرینی و سلحشوری، مدافع راستین نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران همت گمارده اید این لوح تقدیر به پاس مجاهدت خستگی ناپذیر تقدیم محضر ایثارگرانه شما می گردد.