اعزام زائران اربعین حسینی از کیش

زائران اربعین در قالب کاروان های زمینی و هوایی از جزیره کیش به عتبات عالیات سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در گردهمایی قافله حسینی که شامگاه چهارشنبه 8 شهریور در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی و با حضور زائران اربعین حسینی برگزار شد با بیان این که در پیاده روی اربعین خیل عظیمی از جمعیت به چشم می خورد که مسافت طولانی را از چندین مسیر برای رسیدن به کربلا پشت سر می گذارند گفت: سختی ها و مشکلات سفر جذابیت های آن را دو چندان می کند که این خود یکی از معجزات امام حسین(ع) و عاملی برای اشتیاق هر چه بیشتر زائران برای شرکت در پیاده روی اربعین سال های آینده است.

سرهنگی افزود: هماهنگی های لازم از سوی ستاد اربعین کیش از ابتدای ماه محرم در راستای اسکان، انتقال و ارائه هر چه بهتر خدمات به زائران کربلا صورت گرفته است که باید از تمام کسانی که در این امر مهم و معنوی شرکت کرده اند تشکر و قدردانی کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش این سفر را منشاء خیر و برکت برای جزیره کیش عنوان کرد و گفت : این سفر به اندازه تمام برنامه های فرهنگی که از سوی سازمان و ارگان های مختلف در سال برگزار می شود ارزش معنوی داشته و مسافرانی که در این راه قدم می گذارند ترویج دهندگان این حرکت الهی خواهند بود.

گفتنی است، زائران کربلا در اربعین حسینی در دو گروه هوایی و زمینی سفر می کنند که مراسم بدرقه نخستین گروه زائران روز جمعه سوم شهریور با حضور حجت الاسلام و المسلمین بی نیاز امام جمعه کیش در مصلی انجام شد که ۱۶۰ نفر در قالب ۴ اتوبوس به عتبات عالیات سفر کردند و مسافران هوایی کربلا نیز امشب پنجشبه ۹ شهریور با دو پرواز عازم نجف اشرف می‌شوند.

همچنین به گفته رییس ستاد اربعین کیش بر اساس گفتگوهای انجام شده فی مابین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس بانک رسالت کشور تمهیداتی در راستای ارائه تسهیلات به زائران اربعین در نظر گرفته شد.