گرامیداشت هفته اطلاع رسانی ایدز با اجرای برنامه های متنوع در جزیره کیش

برنامه های هفته اطلاع رسانی ایدز با هدف جلب مشارکت ملی و پیشگیری از این بیماری در جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، به منظور افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها، از سال 1988روز اول دسامبر برابر با10آذر به عنوان روز جهانی ایدز نامگذاری شده است و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده اين طرح ياد آوري خطر ابتلا به ايدز به عموم مردم است تا فراموش نكنند کهHIVاز بین نرفته و هنوز تا ريشه كني و رسيدن به راهكارهاي موثر در مبارزه با اين بيماري راه طولاني پيش رو است. در بسياري از كشورها همزمان با روز جهانی ایدز مردم لباس‌هايشان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابرHIVو ایدز را متذکر شوند و به دیگران تعهد ، پایبندی و حمایت را یاداوری کنند.

دکتر محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه  سلامت در این خصوص گفت :گراميداشت هفته HIV  ،  8 تا 14  آذر ماه جاری  فرصت مناسبي براي ، جلب مشاركت سياستگذاران و مسئولان، بيان اقدامات، دستاوردها ، چالش هاي موجود و همچنين تكريم فعاليت هاي دست اندركاران این عرصه می باشد.

رضا نیا با بیان اینکه آموزش و اطلاع رساني يكي از برنامه های ملي پيشگيري از عفونت اچ آی وی و بیماری ايدز در كشور است، گفت: تعيين يك مقطع زماني خاص در سال براي بر جسته سازي موضوع و آگاه سازی سياستگذاران، مسئولان و آحاد جامعه به موضوع اچ آی وی و ايدز بسيار ضروري است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش افزود: برگزاری کلاس های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها،برپایی کمپین آموزش، مشاورهو تست سریع اچ آی وی بصورت سیار، زیر نویس شعار های مرتبط با ایدز و ارائه پیام های رادیویی و کارشناسی از طریق رسانه های جمعی، نصب بنر در سطح شهر، توزیع بروشور و ارائه بسته های آموزشی زندگی عاری از خطر در مدارس، برنامه های ورزشی و فرهنگی با مشارکت هیئت ورزش های همگانی و هلال احمر وهمچنین برگزاری نشست خبری با خبرنگاران، بخشی از برنامه های متنوع هفته اطلاع رسانی ایدز در کیش است.

یاد آور می شود از 8تا14آذر ماه به عنوان "هفته ایدز" نام گذاری شده است.