دبیر کل انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش؛

کیش گل سر سبد گردشگری کشور است

محسن قریب در آیین تجلیل از نوروز بانان بی نوروز کیش از جزیره کیش به عنوان گل سر سبد گردشگری کشور یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در آیین تجلیل از نوروز بانان بی نوروز کیش که با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت، روسای جوامع و اصناف و جمعی از فعالان عرصه گردشگری جزیره برگزار شد محسن قریب ضمن قدردانی از فعالانی که در ایام نوروز خدمات مطلوبی را به گردشگران ارائه کردند، گفت: به طور حتم باید از کسانی که سبب شدند، گردشگران نوروزی با خاطری آسوده و رضایت از کیش خارج شوند، باید تشکر کرد زیرا این افراد در ایام تعطیلات به جای سفر با عزیزان خود در پست ها و جایگاه های خود باقی ماندند و به ارائه خدمات پرداختند که این تلاش جای تقدیر دارد.

وی بخش گردشگری را یکی از مهمترین رویکردها برای تولید اشتغال خواند و اظهار کرد: امروز که ما در عرصه جنگ اقتصادی هستیم، بخش گردشگری می تواند بسیار موثر عمل کند زیرا این بخش علاوه بر ارز آوری و تولید سرمایه امکان ایجاد اشتغال را نیز در ابعاد گسترده دارد این در حالی است که بخش گردشگری از ابتدای امر در اولویت های دولت تدبیر و امید بوده و به واسطه آن در ایام پس از برجام اتفاقات خوبی را در کشور شاهد هستیم به نحوی که امروزه در شهرهای اصفهان، شیراز، تهران و... توریست های خارجی بسیاری حضور پیدا کرده اند.

دبیر کل انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش تصریح کرد: قطعا ورود توریست های خارجی به کشور برای ایران یک فرصت مناسب است زیرا آنان پس از سفر به ایران، سفیرانی هستند که کشور ما را به هموطنانشان معرفی می کنند.

قریب کیش را گل سر سبد عرصه گردشگری کشور خواند و گفت: با توجه به اینکه در قانون 55 درصد کاربری های کیش به  گردشگری اختصاص یافته است کیش می تواند در این عرصه پیشرو باشد.

وی افزود: به نظر می رسد که دهه 90 فصل گردشگری تازه ای برای کیش است لذا نیازمند صحنه آرایی و جذب سرمایه گذاران در این عرصه هستیم البته با همکاری هایی که سازمان منطقه آزاد کیش در این راستا داشته، یقینا امکان حضور سرمایه گذاران با سهولت بیشتری فراهم شده و فضا برای رشد بیشتر در این بخش وجود دارد.

دبیر کل انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش ادامه داد: امروز ما بالغ بر 13 هزار تخت فعال جهت اقامت در کیش داریم که نیاز به سالانه 2 میلیون مسافر ورودی به کیش دارد به همین خاطر نیاز است که در هدف گذاری های بعدی کیش را به سمت جذب 3 میلیون مسافر سوق دهیم.

قریب تصریح کرد: کیش در فروردین ماه امسال بالغ بر 300 هزار مسافر ورودی داشته لذا اگر این روند در طول سال نیز تداوم داشته باشد، یقینا دستیابی به 3 میلیون مسافر محقق خواهد شد.

وی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت بخش های مختلف گردشگری در کیش گفت: فعالیت پارک آبی کیش و بخش های مختلف گردشگری در نوروز امسال سبب شد که گردشگران بتوانند 4 یا 5 روز خود را با برنامه های متنوع در کیش صرف کنند که بسیار اتفاق خوبی است لذا امیدوارم که این برنامه ریزی ها در طول سال نیز تداوم داشته باشد.

در پایان  مراسم نیز از خدمات معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه، روسای ادارت و نهادها شامل مرکز توسعه سلامت، صدا و سیما، سپاه فرودگاه، نهاد امامت جمعه کیش، نیروی انتظامی، آتش نشانی، برترین فعالان در جوامع و اصناف مختلف و تمامی دست اندرکاران گردشگری در نوروز 96 تقدیر شد.