کیش میزبان جشنواره ورزش های الکترونیک

جشنواره ورزش های الکترونیک با حضور مسئولان ارشد، جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این جشنواره صبح امروز در مجموعه ورزشی المپیک آغاز به کار کرد و دکتر جعفر آهنگران مدیر عامل سازمان با حضور در جمع شرکت کنندگان و دست اندر کاران این برنامه اظهار داشت: این حوزه یکی از عرصه های مورد تاکید و توجه مقام معظم رهبری بوده و در جلسات مختلف به عنوان وظیفه ملی و شرعی یکایک ما به آن اشاره داشته اند.

 وی در ادامه عنوان کرد: توجه به صنعت بازیهای دیجیتال موجب تحقق آرمان های بلند کشور است و می تواند آینده ایران بزرگ در جهان را تضمین کند.

آهنگران با بیان اینکه کیش می تواند مهد اتفاقات بی همتا باشد خطاب به شرکت کنندگان افزود: ایران با داشتن جوانان پویا و آینده ساز و حضور پر قدرت شما در صحنه های مختلف علمی سربلند خواهد شد، سیاست گذاری مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش نیز به گونه ای است که خود را موظف بر حمایت از همه عرصه های منحصر به فرد اینچنینی می داند.

جعفر آهنگران با اشاره به سخن امام خمینی (ره) فرهنگ را یکی از مولفه های مهم استقلال کشور برشمرد و گفت: یکی از مولفه های قطعی پویایی فرهنگ ما توجه به علوم و امور جدید در جهان است.

آهنگران در ادامه سخنان خود بر لزوم توجه به دو مفهوم مهم محافل علمی و دانشگاهی که در دنیا نیز مد نظر قرار گرفته است با عنوان آینده مشاغل و مشاغل آینده تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به تنوع و تعدد بازیهای دیجیتالی گفت: صنعت بازیهای دیجیتال با اختلاف در صنایع خلاق و فرهنگی، جایگاه اول اقتصادی را ازان خود کرده و مشکل تقاضا ندارد و این بازیها نیز محدوده بزرگی را در بر می گیرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش رعایت حرمت ها و حریم ها را نکته ای مهم برشمرد و اظهار داشت: در این صنعت باید بومی سازی را مد نظر قرار داده و در کنار آن به تحولات جهانی نیز آگاه باشیم.

دکتر آهنگران با بیان اینکه فناوری نقش نخست را در صنعت بازیهای دیجیتال ایفا می کند تصریح کرد: با حضور تعیین کننده و تحول بزرگی که هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و واقعیت مجازی در آینده نزدیک ایجاد می کند، بازیهای دیجیتال دستخوش تغیرات فراوان خواهد شد.

وی در ادامه به ایجاد فرهنگسرای صنایع نرم و خلاق با همکاری جهاد دانشگاهی در کیش اشاره کرد و عنوان داشت: انتظار می رود جوانان خبره و نخبه فعال در حوزه بازیهای دیجیتال در جزیره حضور پیدا کرده و مستقر شوند و موسسه علوم و فنون نیز با بنیاد بازیهای رایانه ای تفاهمنامه ای منعقد کند تا استقرار فعالان این حوزه در کیش تسهیل شود.

دکتر جعفر آهنگران مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش همچنین فعالان اقتصادی جزیره را به برنامه ریزی برای ایجاد تحولات این صنعت تا رسیدن کیش به بالندگی ترغیب کرد و افزود: در نظر داریم در سال های آتی یکی از بازارهای کیش را به بازیهای دیجیتال از شرکت های معروف دنیا اختصاص دهیم.

وی درپایان با اشاره به اینکه اقتصاد بازی های دیجیتال تا سال 2022 به حدود 200 میلیارد دلار خواهد رسید گفت: همگی باید تلاش کنیم تا از این بازار بزرگ سهم قابل قبولی داشته باشیم و فعالان ما باید این امر مهم را به جد مد نظر قرار دهند.

مسعود توفیقی مدیرعامل موسسه علوم و فنون کیش نیز در آئین افتتاح جشنواره ورزش های الکترونیکی هدف از برپایی این جشنواره را گسترش و تعمیم فعالیت پیشران های فناوری کشور در حوزه ورزش های الکترونیکی، گیمینگ، ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر استارت اپ و حوزه دیجیتال عنوان کرد.

توفیقی با بیان اینکه فستیوال ورزش‌های الکترونیک به منظور ارتقاء سطح فعالیت های بدنی و ذهنی به صورت "گیمینگ" برای نخستین بار در جزیره کیش برگزار شده است گفت: ما در موسسه علوم و فنون افتخار میزبانی از بازیکنان درجه 1 و داوران بین المللی در این مسابقات را داریم و علاقمندان به این رقابت ها می توانند برای تماشای این رویداد به سالن المپیک جزیره کیش مراجعه کنند.

همچنین عزیزاله فرضی پور مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم ضمن ابراز خرسندی از حضور جوانان پرشور و نخبه عرصه بازی های الکترونیک در کیش بیان داشت: امید است این رویداد که به همت موسسه علوم و فنون و همکاری دانشگاه های معتبر جزیره کیش برگزار شده در آینده نیز تداوم داشته باشد.

وی تفریحات دریایی را وجه تمایز کیش با دیگر مناطق گردشگر پذیر کشور برشمرد و اظهار داشت: اتفاقات مثبتی در حوزه تفریحات دریایی نیز با برگزاری رویداد های نوآورانه از سوی مرکز نوآوری، به همت سازمان منطقه آزاد کیش رخ داد که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت.

فرضی پور در پایان از نگاه ویژه و مشارکت مسئولان ارشد سازمان منطقه آزاد کیش در بحث ورزش جزیره تقدیر کرد.