کیش سند استاندارد زیرساخت های فرودگاهی را دریافت کرد

اعطای گواهینامه بین المللی به فرودگاه کیش سند استاندارد بودن تمام زیرساخت های فرودگاهی و همچنین توزیع فرایند های مدیریتی و عملیاتی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم اعطا گواهینامه بین المللی فرودگاه کیش که صبح امروز پنجشنبه 24 آذر با حضور محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، شمس الدین فرزادی پور مدیرعامل شرکت ایران ایر و برخی از مدیران و معاونان سازمان که در سالن ابن سینا برگزار شد، گفت: از تلاش خالصانه، علمی، مدبرانه و بی منت همکارانم که در این مدت شاهد بودم و نتیجه آن اعطا گواهینامه بین المللی به فرودگاه کیش بر مبنای ایکائو است قدردانی می کنم.

مهدی کشاورز، اظهار داشت: دریافت گواهینامه بین المللی فرودگاه کیش گامی ارزشمند در راستای استاندارد سازی فرودگاه و ارتقاء سطح دانش و مهارت نیروهای این مجموعه برای ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران از اقصضی نقاط کشور به این منطقه است.

وی در ادامه با بیان این که فرودگاه بین المللی کیش سومین فرودگاه پر تردد در سطح کشور است که موفق به کسب گواهینامه بین المللی شده، افزود: باید برای ارائه خدمات مطلوب با وجود تجهیزات و امکانات استاندارد تلاش مضاعف داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از حمایت های کاپیتان محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قدر دانی کرد و اظهار داشت: امیدواریم شاهد اتفاقات مسرت بخشی در حوزه صنعت هوایی برای خدمات رسانی شایسته به مردم کشورمان باشیم که برخی از دستاوردها پس از امضا تفاهمنامه ها و توافقات در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنایع هوایی، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: از ۲ سال گذشته که دستورالعمل استاندارد سازی از سوی سازمان هواپیمایی کشور به فرودگاه ها ابلاغ شد، همکاران ما کاری بسیار فشرده را آغاز کردند و یک سال اخیر بیش از 2 هزار ساعت نفر کار طبق برنامه ریزی ها به سرانجام رسید.

رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش با اشاره به برنامه ریزی مدون بیش از 250 ساعت کار برای حدود 100 نفر پرسنل کلیدی فرودگاه بیان داشت: انجام تمام دستور العمل های عملیاتی در حوزه زیر ساختی، فرایند ها و تعمیر و نگهداری طبق برنامه، منتج به دو مولفه اصلی ایمنی و امنیت به عنوان زیرساخت های حوزه عملیات شد.

عزت اله محمدی، افزود: در حوزه امنیتی نخستین فرودگاه هستیم که 3 سال پیش، دستور العمل امنیتی فرودگاه را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کردیم.

وی همچنین به دستاوردهایی در زمینه هلی پورت فرودگاهی اشاره کرد و گفت: کیش نخستین فرودگاهی است که 3 ماه گذشته مجوز بهره برداری از اولین هلی پورت فرودگاهی را دریافت کرده و این امر در زمینه پشتیبانی سکوهای نفتی و بسیاری موارد دیگر برای ما حائز اهمیت می باشد چراکه در لحظه امکان فراخوان 12 فروند هلی کوپتر عملیاتی را داریم.

محمدی در پایان ضمن قدر دانی از حمایت های مسئولان کیش برای اختیارات، تامین منابع مالی و نظارت عالی بر طرح ها در زمینه ایجاد و استاندارد سازی زیرساخت های فرودگاهی بیان داشت: به طور حتم ظرف یکسال آینده فرودگاه کیش الگوی فرودگاه های دیگر از نظر زیرساختی و ارائه خدمات و تسهیلات خواهد بود، بنابراین با تجهیزات، امکانات و زیرساخت های خوب، همه ما از جمله ایرلاین ها باید تلاش کنیم که خدماتمان متفاوت باشد.