با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در دفترخانه ثبت اسناد کیش صورت گرفت:

پس از گذشت بیش از 25 سال، برند و مالکیت حقیقی تله کیش به ثبت رسید

سازمان منطقه آزاد کیش در راستای ارزش آفرینی دارایی ها، این مجموعه موفق شد پس از گذشت 25 سال، برند اپراتوار تلفن همراه "تله کیش" را به ثبت برساند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت، سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و مهدی نجاری رییس و عضو هیئت امنا اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش، با هدف افزایش ارزش سرمایه اپراتور تلفن همراه تله کیش در بازه زمانی 4 ماه؛ برند این مجموعه پنجشنبه 12 تیر در دفترخانه ثبت اسناد 20 به ثبت رسید.

مهدی نجاری ضمن تبریک به تمام مشترکین اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش، در خصوص ثبت برند و مالکیت حقیقی "تله کیش" با گذشت بیش از 25 سال در این منطقه گفت: تمام برندها در حوزه اقتصادی بر اساس پیشینه فعالیت، دارای ارزش هستند و هر چقدر سابقه فعالیت مجموعه ای بیشتر باشد می تواند در حوزه مارکتینگ نقش آفرینی کند.

نجاری در ادامه سخنان خود بر لزوم اهمیت نقش برند در حوزه سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی اشاره داشت و افزود: یکی از مزیت های ثبت برند "تله کیش" افزایش ارزش دو برابری، کسب امتیاز و نقش آن در سرمایه گذاری با بخش خصوصی هائز اهمیت است.

وی اظهار داشت: ضمن این که ثبت برند در سود و زیان تله کیش نقشی نخواهد داشت بلکه تاثیر مستقیم در حوزه سرمایه گذاری و جذب مشارکت بخش خصوصی دارد.

رئیس و عضو هیئت امنا اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص طراحی و اجرای نقشه راه تله کیش گفت: با توسعه فعالیت های تله کیش ارائه خدمات این مجموعه با سابقه فعالیت 25 ساله به مناطق آزاد کشور تسری می یابد و موجب ترغیب سرمایه گذاران در این منطقه خواهد شد.

مهدی نجاری با بیان این که در حوزه "آی سی تی" عمر مفید بیشتر برندها بیش از 4 سال نیست خاطر نشان کرد: ثبت برند "تله کیش" با فعالیت 25 ساله ضمن ایجاد ارزش در بازار سرمایه موجب ترغیب مشارکت و فعالیت اقتصادی رقبا با تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش می شود.

وی تصریح کرد: در اقتصاد نوین باید برند شناخته شده و در هر لحظه قابل دسترسی مشترکین باشد.

نجاری یکی از زیرساخت های توسعه فعالیت ها و ورود به مناطق آزاد کشور را ثبت برند این مجموعه عنوان کرد و افزود:  با تغییر هویت حقوقی "تله کیش" از موسسه به شرکت می توانیم زیر مجموعه هلدینگ سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش قرار بگیریم و  اپراتور تلفن همراه منطقه آزاد کیش را از منطقه ای بودن به مناطق آزاد کشور ارتقا دهیم.

وی در خصوص بهره مندی 16هزار مشترک وفادار  از ارزش افزوده "تله کیش" گفت: با افزایش دامنه شماره ها برای مشترکینی که وفادرای خود را به اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش ثابت کردند تسهیلات ویژه ای ارائه خواهد شد.

عضو هیئت امنا اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با تحقق یافتن زیر ساخت های شهر الکترونیک و شهر هوشمند جزیره کیش اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پروژه فیبر نوری از 5 کیلومتر به 100 کیلومتر افزایش یافته است و این اقدام یکی از مهمترین زیر ساخت ها در این حوزه شمار می ورد.

همچنین مهدی نجاری از اجرای طرح باندلینگ گوشی و سیم کارت های "تله کیش" خبر داد و گفت: با بهره گیری از تولیدات داخلی موفق شدیم گوشی های "جی ال ایکس" را به ساکنین جزیره کیش عرضه کنیم که مورد استقبال کیشوندان قرار گرفت و عرضه مدل های جدید؛ تبلیت و گوش های جدید ارزان قیمت نیز در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است.

گفتنی است اپراتور تلفن همراه کیش برای نخستین بار در سال 1374 به نام پیام کیش راه اندازی شد و از سال 1379 با قرارداد BOT تحت شرکت TKC فعالیت خود را آغاز نمود و از سال 1395 توسط سازمان منطقه آزاد کیش با نام تجاری "تله کیش" مورد بهره برداری قرار گرفت و برای نخستین بار در فعالیت اپراتور کیش، نام تجاری این اپراتور به نام " تله کیش" به ثبت رسید.
شایان ذکر است در حال حاضر بسته اینترنت 5 گیگابایتی یک ماهه تله کیش که پر مصرفترین بسته اپراتور های تلفن همراه می باشد، ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین بسته اینترنت همراه کشور بوده و این اپراتور در جهت حمایت از ساکنین و کسب و کارهای فعال در منطقه آزاد کیش از مشترکین خود هیچگونه مالیات بر ارزش افزوده ای دریافت نمی کند