ویزیت رایگان آقایان در هفته ملی سلامت مردان

به مناسبت هفته ملی سلامت مردان در مرکز سلامت جامعه بوعلی ویزیت رایگان آقایان انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا  رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش با بیان اینکه شعار امسال این هفته " ایا در مسابقه سلامت برنده اید ؟ " گفت: بی شک مردان سالم پشتوانه خانواده سالم هستند.

رضا نیا در ادامه گفت: به مناسبت هفته سلامت مردان ایرانی روز چهارشنبه یازدهم اسفند ماه کلیه آقایان می توانند از ساعت 9 تا 12 با مراجعه به مرکز سلامت جامعه بوعلی به صورت رایگان ویزیت شوند.

وی افزود: هدف از نامگذاری این هفته، ترغیب مردان به حفظ سلامت خود است. مردان در جامعه ما بخش مهمی از نیروی کار را تشکیل می‌دهند و زمان زیادی از روز را در محیط کار می‌گذرانند. از این رو استرس‌های شغلی تاثیر بسزایی در سلامت جسمی و روانی آنها دارد.

 رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان اینکه افراد به خصوص مردان باید از عوامل تهدید کننده در زمینه سلامت خود دوری کنند گفت: در این زمینه باید برنامه‌های مناسب و مشخصی صورت پذیرد و با تبلیغات گسترده، گفتمان ارتقاء سلامت در افراد جامعه با تلاش حوزه‌های بین بخشی بیشتر شود.

 وی عدم استعمال دخانیات، حفظ وزن متعادل، ورزش روزانه، تغذیه سالم و مناسب، کنترل فشار خون، کلسترول و دیابت و همچنین کاهش استرس را از جمله کلیدهای طلایی سلامت مردان عنوان کرد.

لازم به ذکر است ایجاد فرهنگ توجه به سلامتی قبل از بیماری‌ها، پیشگیری اولیه و تشخیص زود هنگام بیماری‌های خطرناک و بدون علامت در سطح جامعه مردان از جمله اهداف برگزاری این هفته است.