وعده سازمان منطقه آزاد کیش درخصوص بازسازی و بهسازی مدارس کیش عملی شد

گام نخست سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص توجه و اهمیت به آموزش و پرورش، با انجام 90 درصد عملیات بازسازی و بهسازی مدارس کیش برداشته شد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و با هدف ایجاد فضای مناسب و ارائه خدمات مطلوب به دانش آموزان و فرهنگیان جزیره، بازسازی و بهسازی مدارس کیش به همت شرکت عمران، آب و خدمات و هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت عمرانی و زیربنایی انجام شد.

از اینرو یاسر شاه پیری معاون فرهنگی و اجتماعی و محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات به همراه پرویزحیدری راد مدیر آموزش و پرورش صبح سه شنبه 15 شهریور از روند پایانی بازسازی و بهسازی مدارس هاجر، هدف و خاتم الانبیا بازدید کردند و دستورات لازم در خصوص اقدامات پایانی مراحل بازسازی، نظافت مدارس و زیبایی دیداری جهت استقبال از دانش آموزان و فرهنگیان را صادر کردند.

۹۰ درصد عملیات بازسازی و بهسازی مدارس انجام شده و این بازدیدها در روزهای آینده نیز از مدارس ادامه خواهد داشت.

در این طرح ، موارد ضروری شامل اجرای رنگ آمیزی محوطه داخلی و نمای بیرونی، تعمیر و تعویض درب و پنجره کلاس ها به انضمام یراق آلات، اصلاح سیستم برقی، روشنایی و سرمایشی، تعمیرات اساسی تجهیزات سرویس های بهداشتی و سایر عملیات بهسازی متفرقه بخش ابنیه مدارس اجرایی شده است.

در این میان در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی دو شرکت آب و برق ماهتاب کیش مدارس توحید و امیرکبیر و شرکت بهکیش آروند کیش کار بازسازی مدرسه مولوی را انجام دادند.

از آنجایی که نیازهای آموزشی در جزیره کیش هرساله رو به افزایش است از اینرو با تاکید مدیرعامل سازمان منطقه ¬آزادکیش اقدامات گسترده ای درجهت بهبود وضعیت¬مدارس از نظرافزایش امکانات واز سویی بازسازی وبهسازی ابنیه انجام شده و تجهیز و نو سازی این مدارس نیز در دست اقدام است.

گفتنی است جزیره کیش دارای 25 مدرسه دولتی با۲۶۸ کلاس و ۱۸ مدرسه خصوصی با ۹۹ کلاس است.

لازم به ذکر است9 هزار و 641 دانش آموز در کیش مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد هشت هزار و 226 نفر در مدارس دولتی و یک هزار و ۴۱۵ نفر در مدارس خصوص مشغول علم آموزی هستند.