ورود کالا‌های کُره‌ای به کیش براساس مهلت قانونی

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: کالا‌های کُره‌ای وارداتی به کیش براساس مهلت ۴۵ روزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد به تجار و بازرگانان کیش انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کیش رحمانسادات نجفی در گفتگوي تلفني با خبر سيماي كيش با تشکر از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش به دلیل تنویر افکار عمومی در خصوص فيلم منتشر شده از ترخيص كالاهايي با نشان سامسونگ و ال جي در بندرتجاري كيش، گفت: خوشبختانه واردات هیچ کالایی به جز کالا‌های رژیم صهیونیستی و کالا‌های ممنوعه که در قانون مشخص شده است به مناطق آزاد تجاري ممنوع نيست.

وی گفت: اخیرا با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ورود لوازم خانگی کُره‌ای به شکل تجاری به کشور ممنوع شد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد نیز از این دستور تمکین کرد.

مديرعامل جامعه بازاريان و بازرگانان با اشار به سفر مشاور رئيس جمهور و دبير شورايعالي مناطق آزاد به جزيره كيش گفت: با توجه به ثبت سفارش و انجام مراحل واردات كالاهاي كُره ايي از سوي برخي از تجار جزيره كيش در جلسه اي با سعيد محمد موافقت دبیر شورایعالی مناطق آزاد براي تعيين مهلت ۴۵ روزه براي انجام فرايند واردات و ترخيص اين كالاها در نظر گرفته شد و تا پانزدهم آذر فرصت باقي است.

رحمان سادات نجفی با اشاره به مصاحبه مدیر توسعه تجارت کیش در خصوص ترخيص اين كالاها، افزود: کالا‌هاي وارداتي کاملا قانونی و در مهلت مقرر  توسط تجار خوشنامی وارد جزيره كيش شده است و این لوازم خانگی برای مصرف در جزیره کیش وارد شده اند.

بيشتر بخوانيم: ترخیص لوازم خانگی با نشان سامسونگ و ال جی در بندرتجاری کیش

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش گفت: در گمرکات مناطق آزاد كمترين فساد و در گمرك منطقه آزاد كيش هيچگونه فسادي تاكنون رخ نداده است و همیشه فعاليت تجار و بازرگانان در چهارچوب قانون بوده است.

وی با اشاره به محدوديت واردات كالاهاي كره اي گفت: این بخشنامه کلی ابلاغ شده و نیاز است جزئیات آن از سوي دبيرخانه شورايعالي مناطق آزاد اطلاع رسانی شود.

رحمان سادات نجفی گفت: با توجه به اينكه اين دستور ، دستور مقام معظم رهبری است و تکمین از این دستور برهمگان واجب است و مناطق آزاد نیز با در نظر گرفتن این نکته که این دستور به صلاح کشور است از آن تمکین کرده اند اما این به این معنا نیست که همه لوازم با برند کره‌ای ممنوع شده باشد و خلاصه شده به قسمتی از برنده‌های کره‌ای و مشخصاً چند قلم لوازم خانگی.

وي گفت: اين محدوديت را نمي شود تعميم داد  به خنك كننده ها و خيلي از محصولاتي كه اكنون تمام ساختمانهاي كيش بيشتر خنك كننده هايشان كره اي هستند و نياز به واردات دارند و نياز به قطعه دارند و اگر بخواهيم محدوديت براي واردات ايجاد كنيم مردم دچار مشكل خواهند شد. 

مديرعامل جامعه بازاريان و بازرگانن كيش گفت: براساس گفتگو با مسئولان شورایعالی مناطق آزاد و هم چنين سرپرست منطقه آزاد کیش خوشبختانه واردات این تعداد کالا‌ها ضابطه‌مند بوده است و در چهارچوب مهلت قانونی بوده است و محدودیتی برای ترخیص آنها وجود ندارد و مراحل ترخیص كالاها انجام و در فروشگاه‌ها عرضه خواهند شد.