با رشد 21 درصدي نسبت به سال گذشته

ورود بيش از 16 هزار خودرو به جزيره كيش در تعطيلات نوروزي

با گذشت چهارده روز از جشنواره نوروزي كيش بيش از 16 هزار خودرو وارد جزيره شده است.

به گزارش روابط عمومي و اموربين الملل سازمان منطقه آزاد كيش ، 16 هزار و 893 خودرو از 25 اسفند تا نهم فروردين از طريق مسير دريايي و از بنادر لنگه ، چارك و آفتاب وارد جزيره كيش شده اند که این ميزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 21 درصدي داشته است.

همچنين آمار مسافران ورودي از مسير دريايي نيز در اين مدت با رشد حدود 6 درصدي به بيش از 83 هزار مسافر در نوروز امسال رسيده است.

لازم بذكر است برپايي جشنواره رالي خانواده و درنظر گرفتن امكانات مناسب براي شركت كنندگان در اين برنامه سبب شده است كه بسياري از هموطنانمان براي بهره مندي از امكانات تفريحي و جاذبه هاي گردشگري كيش مسير دريايي را انتخاب كنند و تا كنون بيش از 2 هزار خودرو در طرح رالي خانواده به جزيره كيش وارد شده اند.

درجشنواره نوروزي كيش 23 شناور مسافري و لندينگ كرافت ، مسافران را در مسير  بنادر چارك ، آفتاب و لنگه  تا جزيره كيش جابجا مي كنند.

گفتني است جزيره كيش با بيش از 5 هزار تخت اقامتي و مراكز تجاري و تفريحي متعدد  در سال هاي اخير با ارائه خدمات استاندارد به گردشگران داخلي وخارجي توانسته است در شمار برترين مقاصد گردشگري كشورقرار گيرد بطوريكه سالانه ميزبان بيش از يك ميليون و هشتصد هزار گردشگر داخلي وخارجي است.