منطقه آزاد کیش پیشگام تامین منابع مالی اجرای طرح های عمرانی

مشاور رئیس جمهور سازمان منطقه آزاد کیش را در زمینه تامین منابع مالی؛ تنها منطقه موفق میان مناطق آزاد کشور برشمرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور ،صبح جمعه ۲۲ اسفند در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش بر مدیریت مدبرانه سازمان منطقه آزاد کیش در تامین منابع مالی برای اجرای طرح های مختلف در این منطقه اشاره کرد و گفت: منابع مالی تامين شده توسط سازمان منطقه آزاد کیش باید برای حل مشکلات اساسی و توسعه جزیره کیش هزینه شود.

مومنی با تاکید بر این که ایجاد زیرساخت های جزیره کیش از اولویت هاي سازمان منطقه آزاد کیش است اظهار داشت: تحقق این اقدام مهم و ارزشمند سبب جذب سرمایه گذارانی از نقاط مختلف کشور برای بهره مندی از ظرفيت های این منطقه خواهد شد.

وی با بیان این كه با محدودیت های سراسري ناشی از شیوع بیماری کرونا شمار زیادی گردشگر از سراسر کشور تمايل دارند به جزایر قشم و کیش سفر كنند گفت: جزایر قشم و کیش از جمله مناطق گردشگر پذیر کشور محسوب می شوند که در ایام نوروز این مناطق شرایط سفر برای طبقات مختلف جامعه را فراهم کرده اند.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور جزیره کیش را نخستین منطقه آزاد کشور عنوان کرد و افزود: با ایجاد زیر ساخت های لازم ، ظرفيت های این منطقه مورد استقبال سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی سراسر کشور قرارگرفته است.

حمیدرضا مومنی در ادامه تصریح کرد: منطقه آزاد کیش با یک برنامه ریزی مدون می تواند در زمينه توسعه زیر ساخت های آب و برق این منطقه اقدامات ارزشمندی انجام دهد.

مومنی حفظ و ارتقای امنیت در مناطق آزاد را یکی از ویژگی های بارز این مناطق عنوان کرد و اظهار داشت: با یک هم افزایی و خرد جمعی و تدوین برنامه های اصولي مسایل پیش رو در این مناطق قابل حل است.

به گفته مومنی با وجود چالش های بین المللی و فشارهای مضاعف ناشي از تحریم های های ظالمانه دشمنان و شیوع جهاني بیماری کرونا، مناطق آزاد توانسته در حوزه های مختلف پیشرفت های قابل توجهی را تجربه كند.

شایان ذکر است حمیدرضا مومنی مشاور رییس جمهور در دومين روز از سفر خود به همراه سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و با هدف آشنايي بيشتر با روند فعاليت سرمايه گذاران بخش خصوصي از مجموعه تفریحي پنگوئن کیش كه به زودي به بهره برداري مي رسد بازدید کرد.