به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کیش:

سرد خانه 3500 تنی و آزمایشگاه استاندارد کیش افتتاح شد

در یوم الله 22 بهمن ماه، دو پروژه سرد خانه 3500 تنی و آزمایشگاه استاندارد کیش با حضور مدیران کشوری و محلی در جزیره کیش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزادکیش، دو پروژه سرد خانه 3500 تنی و آزمایشگاه استاندارد کیش با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور، اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و معاونانشان، علی اصغر مونسان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیدادی و همچنین جمعی از مدیران محلی، فرماندهان نظامی و انتظامی در جزیره کیش افتتاح شد.

بنابر این گزارش، به دلیل شرایط خاص جزیره کیش و نیاز به نگهداری و انبار مواد غذایی و دارویی، این سرخانه با ظرفیت 3500 تن طبق استاندارد (European conformity) CEدر جزیره کیش احداث شد و به بهره برداری رسید.

همچنین، آزمایشگاه استاندارد کیش، در فضایی با مساحت 600متر مربع دارای آزمایشگاه های مختلف جهت آزمون لوازم برقی، بر چسب انرژی، تعیین ماهیت، آزمون تیوپ و فلاپ می باشد که به فعالیت این آزمایشگاه زمینه مساعدی جهت کنترل و ارتقاء کیفیت کالاهای تولیدی در منطقه و کالاهای وارداتی می شود.

لازم به ذکر است که بخش آزمایشگاه نساجی این مرکز، اولین آزمایشگاهی است که در سال گذشته در استان هرمزگان موفق به اخذ گواهینامهISO17025 از مرکز تائید صلاحیت سازمان ملی استاندارد شده بود.