ساماندهی طرح های نیمه تمام با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش

جعفر آهنگران در بازدید از روند ساخت بازار سارینا 2 از اتمام این طرح تا پایان سال 1401 خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان صبح امروز 20 مهر به همراه جمعی از مسئولان، معاونان و مدیران شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش با هدف رفع مصائب و مشکلات طرح های نیمه تمام، از بازار سارینا 2 واقع در میدان امیر کبیر بازدید کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: پروژه های نیمه تمام سطح جزیره مشکلات فراوانی برای ما ایجاد کرده که با برگزاری جلسات و ارائه راهکار از سوی معاونان ومدیران مربوطه سازمان، تصمیم بر اجرای مدل جدید مشارکت با سرمایه گذاران اینگونه طرح ها شد.

به گفته آهنگران بازار سارینا 2 یکی از طرح های نیمه تمام سطح جزیره است که از سال 1390 زمین آن به سرمایه گذار تحویل شده اما به دلیل اختلافات متعدد با شرکا، عملیات ساخت طرح تا کنون به پایان نرسیده است.

بر اساس این گزارش عملیات ساخت بازار سارینا 2 تا پایان سال 1401 به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: در مدل جدیدی که سازمان برای اتمام طرح های نیمه تمام به کار گرفته ، تمامی هزینه ها از حساب مشترک ایجاد شده بین سرمایه گذار طرح، شرکت سرمایه گذاری و توسعه و سازمان منطقه آزاد کیش تامین و بنابر قوانین مشارکت، درامد و سود طرح نیز تقسیم خواهد شد که این موضوع مورد استقبال سرمایه گذار پروژه سارینا قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شهرک مسکونی شهر آفتاب را یکی از طرح های نیمه تمام برشمرد که مدل مشارکتی سازمان به آنها پیشنهاد شده و در صورت موافقت سرمایه گذار و اجرای این مدل، با ارائه نقشه های مد نظر به شهرسازی، پایان کار دریافت می کند و اسناد مالکیت ساکنان صادر خواهد شد.

وی افزود: در صورت همکاری سرمایه گذار این طرح حدود 11 هزار متر زمین بلاتکلیف شهر آفتاب نیز به سرانجام خواهد رسید و بلوک های بعدی ساخته می شود.

آهنگران در پایان گود برداری های سطح جزیره کیش را موجب نازیبایی های بصری و دغدغه مسئولان سازمان عنوان کرد و از اجرای طرح سامان دهی آنها خبر داد.