ساماندهی اراضی سطح جزیره کیش

تمام نخاله های حاصل از فعالیت های عمرانی و حفاری ها در سطح جزیره کیش جمع آوری و استفاده بهینه می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش،‌ میثم سام بند مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به همراه  غفار آقازاده سرپرست معاونت امور شهری و محیط زیست شرکت عمران، آب و  خدمات شهری صبح سه شنبه 19 اردیبهشت از اراضی حد فاصل پارک آبی تا پارک دلفین ها بازدید کرد و دستور جمع آوری تمام نخاله های حاصل از فعالیت های عمرانی و حفاری در این منطقه را صادر کرد.

مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این بازدید با تاکید بر حفظ طبیعت بکر در جزیره، گفت: تغییرات حاصل از هر گونه فعالیت عمرانی در اراضی کیش به حالت طبیعی خود بازگردانده می شود و از نخاله های جمع آوری شده استفاده بهینه خواهد شد.

وی  از درختکاری 10 هزار مترمربع از اراضی اطراف شهرک رز با نهال های "چریش، کهور و درمان عقرب" خبر داد و افزود: با توجه بر نقش و اهمیت فضای سبز در محیط زیست و کیفیت زندگی مجتمع‌های مسکونی ایجاد فضای سبز جزء لاینفک تصمیمات برنامه‌ریزی کاربری زمین از سوی سازمان منطقه آزاد کیش است.

‌همچنین میثم سام بند از پیشرفت فیزیکی پروژه پارک رُز که به زودی به مساحت 7 هزار متر مربع در مجاورت مجتمع مسکونی شهرک رُز افتتاح خواهد شد بازدید و دستور تسریع در ساخت این طرح عمرانی را صادر کرد.

سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه این بازدید با اشاره به نقش پارک های شهری در سلامت افراد جامعه، افزود: پارک‌های شهری دارای نقش اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی هستند و مزایایی چون سلامتی افراد جامعه، یکپارچگی اجتماعی و حفظ آسایش را به دنبال دارند.

گفتنی است بازسازی ایستگاه های مینی بوس و ساماندهی حصار پروژه های مسکونی در حدفاصل پارک آبی تا پارک دلفین ها از جمله موارد دیگری بود که در این بازدید بر ساماندهی آن تاکید شد.