ساخت بزرگترین سایت هلی پورت کشور در کیش

هلی پورت بزرگ جزیره کیش که بر اساس طراحی و اجرای باند پهن پیکر و بکارگیری مدرن ترین سیستم روشنایی مورد تایید هواپیمایی کشوری ساخته شده، بزودی افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، منصور ملانوری مدیر امور زیربنایی معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش، طراحی و اجرای این سایت بی نظیر را با ۱۰ آشیانه هلی کوپتری جهت ارائه خدمات به شرکت های متقاضی بویژه شرکت‌های نفتی در منطقه خلیج فارس عنوان کرد و گفت: اجرای این پروژه اقتصادی از اواخر سال 94 آغاز و تعداد آشیانه های آن با تغییرات مهمی که در بخش روشنایی طرح ایجاد شد، از 5 به 10 آشیانه افزایش یافت.

ملانوری افزود: با تکمیل بخش پست های برق داخلی و پاساژ، سیستم های روشنایی باند هلی کوپتری، محوطه و معابر و برق فشار ضعیف آشیانه ها و برق فشار ضعیف، معابر، راه های دسترسی، شبکه‌های آب و آب آتشنشانی، شبکه های فاضلاب و ایستگاه پمپاژ، شبکه های برق داخلی و سیستم های کنترلی و دستگاه های یو پی اس، دکل های پایه بلند، برج های نوری و کل شبکه فاضلاب و ایستگاه های پمپاژ با هزینه ای بالغ بر 17 میلیارد تومان احداث شده است و هم اکنون کل آن مجموعه به صورت استجاری برای سرمایه گذاران متقاضی قابل بهره برداری است.

وی با بیان این که این سایت یکی از بزرگ‌ترین و بهترین سایت های هلی پورت کشور محسوب می شود، اظهار داشت: سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در این سایت را دارند می توانند با مراجعه به شرکت مدیریت توسعه بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش از امکانات زمین این پروژه به صورت استجاری بهره مند شوند و فعالیت خود را آغاز کنند.

ملانوری خاطر نشان کرد: در حال حاضر 4شرکت هلی کوپتری در این پروژه آشیانه دارند و به شرکت های نفتی در حاشیه خلیج فارس خدمات ارائه می دهند.

شایان ذکر است عملیات اجرایی این پروژه در اواخر سال 94 آغاز شد و بر اساس برنامه زمان بندی شده بهره برداری این طرح در طول 15 ماه پیش بینی شده بود ولی به خاطر این که روشنایی باند هلی پورت نیاز به تاییدیه هواپیمایی کشوری داشت و همچنین با اعمال تغییرات مهم در بخش روشنایی تعداد آشیانه های هلی کوپتری این پروژه به 10 آشیانه افزایش یافته است. این پروژه بزودی از طریق ویدئو کنفرانس، توسط رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.