رونمایی از نوبرانه‌های موسیقایی در دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش

در"کارگاه آموزشی انتقال تجربه نی‌انبان‌نوازی" از ابتکار جدید هنرمند خوزستانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این کارگاه آموزشی که از برنامه‌های جنبی دومین دوره جشنواره ملی نی انبان کیش بود، با حضور ناصر قاسمی‌نیا رئیس این جشنواره، خسرو نشان عضو شورای سیاست‌گذاری، بابک عامل دبیر جشنواره، ایمان سیاه‌پوشان عضو هیات انتخاب این رویداد و جمعی از اهالی رسانه و فضای مجازی برگزار شد.

دراین کارگاه سرپرستان و نوازندگان گروه‌های حاضر در جشنواره یادشده به تبادل‌نظر و گفتگوهای تخصصی در خصوص ساز نی‌انبان پرداختند.

در ادامه نشست محمد زادسر، از دسته نی‌انبانش که با همراهی پدر خود سیامک زادسر برای نخستین بار در ایران بدون نی‌ و با چوب‌هایی متفاوت مثل چوب گردو، ساج، راش، سرخ و ... ساخته شده است، رونمایی کرد.

  ساخت دسته در یک گام جدید (تقریبا گام مینور هارمونیک) از دیگر خلاقیت‌های این هنرمند خوزستانی بود که در این کارگاه برای اولین بار ارائه شد.

همچنین اضافه کردن دو تکنیک به نی‌انبان، شامل افزودن یک نت دیگر به گام شور معمولی برای این ساز و اجرای گام پنتاتونیک و گام بلوز با دسته گام شور معمولی، از نوآوریهای سیامک زادسر، هنرمند خوش ذوق خوزستانی در این رویداد ملی بود.

در پایان این کارگاه ۳ ساعته گروه‌های حاضر دقایقی کوتاه را به نی‌انبان‌نوازی اختصاص دادند.

گفتنی است دومین جشنواره ملی نی‌انبان کیش ۱۲ و ۱۳ تیر ماه به میزبانی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.