غلامحسین مظفری در بازدید از جزیره فارور تاکید کرد:

رونق و آبادانی جزایر ایرانی خلیج فارس موجب افزایش امنیت کشور است

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از پیش بینی بخشی از هزینه زیرساخت های ضروری جزیره فاروردر بودجه 1400 این سازمان خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری پنجشنبه 18دی از جزیره فارور بازديد كرد .

در ابتدا سردار عمويي فرمانده واكنش سريع ابا عبدالله نيروي دريايي سپاه، ضمن خوشامدگويي به مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش گزارشي درخصوص فعاليت هاي ارزشمند نيروي دريايي سپاه ارائه كرد .

سپس غلامحسين مظفري با تاکید بر اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب مبنی برضرورت توسعه و آبادانی جزایر جنوبی کشور گفت : با ایجاد زیرساخت های عمرانی و رونق این جزایر، امنیت کشور و ثبات منطقه افزایش می یابد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به پیش بینی بخشی از هزینه زیرساخت های ضروری جزیره فاروردر بودجه 1400 این سازمان گفت : سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان متولی امور دولتی مسئولیت عمران و آبادانی جزایر کیش ،هندورابی و فارور را بر عهده دارد ، از این رو در بودجه سال آینده  این سازمان هزینه ایجاد زیر ساخت ها و نیازهای ضروری جزیره فارور نیز لحاظ خواهد شد.

به گفته مظفری با حضور معاونت عمرانی و امورزیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش دراین بازدید، نیازهای جزیره فارور بررسی شده و برای رفع این نیازها و بهبود شرایط اقامت در این منطقه برنامه ریزی های لازم ارائه می شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: چراغ جزایر جنوبی کشور باید پر فروغ تر ازهمیشه روشن باشد و هرکدام ازما وظیفه داریم درحیطه وظایف و مسئولیت های خود برای آبادانی جزایرکیش ، فارور و هندورابی تلاش کنیم.

وی با اشاره به سابقه طولانی نیرنگ ها و توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی اظهار داشت: به لطف خداوند دشمنی آنها نتوانسته است در روند توسعه و پیشرفت کشورما خللی ایجادکند.

مظفری افزود: پروردگار مکرو دسیسه دشمنان اسلام را به خودشان بازگردانده و همانگونه که مقام معظم رهبری پیش بینی کردند ظواهر فرو پاشی آمریکا هر روز بیش تر از قبل  در دنیا و منطقه آشکار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با وجود شرایط ناشی از تحریم ها ودشمنی های استکبارجهانی ، روند توسعه و شرایط اقتصادی جزیره کیش امیدوار کننده و خوب است، افزود: علاوه بر چندین طرح بزرگ عمرانی که در بخش زیرساختی در حال اجرا است ، طرح های جدید و بسیار ارزشمندی هم در دست اقدام است که روند توسعه کیش را سرعت می بخشد.

مظفری حضور پر رنگ بخش خصوصی درجزیره کیش را نشانه ثبات وضعیت اقتصادی و آینده درخشان این منطقه عنوان کرد و گفت: در سال های اخیر شاهد رشد فعالیت ها و افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در جزیره کیش بودیم و این امرنشان می دهد روند رو به رشد منطقه و رونق فضای کسب و کار، سرمایه گذاران را برای ورود به عرصه اقتصادی جزیره کیش ترغیب کرده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با ابراز خرسندی از اعلام آمادگی سرمایه گذاران خارجی برای مشارکت در طرح های توسعه ای کیش گفت :برخی از سرمایه گذاران با پیشنهاد های 1500 تا2 هزار میلیارد تومانی علاقمند هستند تا در جزیره کیش سرمایه گذاری کنند و این نوید بخش آینده ای بسیارروشن برای جزیره کیش خواهد بود.

مظفری با تقدیر از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی و پاسداران غیور میهن اسلامی که حافظان امنیت کشور بوده و برای صیانت ازاستقلال ایران جان خود رانثارمی کنند گفت : امروز آبادانی ایران اسلامی و آرامش هموطنان مرهون تلاش و ازخودگذشتگی این دلیرمردان با غیرت است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: اگر امروز افتخار می کنیم که در جزیره کیش شرایط اقتصادی مطلوبی فراهم شده که ضمن رونق و آبادانی منطقه با جذب سرمایه گذاری های کلان رشد اقتصادی کشور را هم به دنبال دارد، همه را مدیون تلاش کسانی هستیم که در شرایط دشوار از مرزهای آبی و خاکی کشور دفاع می کنند.

    غلامحسین مظفری تصریح کرد : باید بکوشیم تا با تلاش مضاعف درجهت آبادانی جزایر جنوبی کشور ادامه دهنده راه شهیدانی باشیم که برای حفظ استقلال و امنیت این مناطق ازجان خویش گذشتند.

در این دیدار ، سید محمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه مدیر عامل، علی مقدس زاده معاون عمرانی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزادکیش، سرهنگ شهدادکناری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش و سرهنگ جمالی فرمانده منطقه انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش حضورداشتند.

لازم به ذکراست فارور بزرگ (فارور) جزیره‌ای در خلیج‌فارس است که در تقسیمات کشوری جزو استان هرمزگان به‌شمار می‌آید.

این جزیره در شمال جزیره سیری و جنوب‌غربی بندرلنگه و در نزدیکی ابوموسی قرار گرفته و مساحت آن بالغ بر ۲۶۲۰ هکتار است . فاصله فارور تا کیش ۵۵ کیلومتر بوده و تا نزدیک‌ترین نقطه سواحل سرزمین اصلی در حدود ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

این جزیره در حال حاضر غیرمسکونی است و تنها شماری از مأموران دولتی در آن حضور دارند.

در بهمن‌ ۱۳۸۹ از سوی رئیس‌جمهور قانون الحاق جزایر هندورابی و فارور کوچک و بزرگ به محدوده منطقه آزاد کیش ابلاغ شد.