دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با امام جمعه جزیره

رحیم سرهنگی، شامگاه جمعه 12 خرداد به منظور برنامه ریزی در خصوص مسائل فرهنگی اجتماعی جزیره کیش با حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان، در این دیدار با اشاه به بررسی موضوعات مختلف کیش گفت: مدیریت کیش، به عنوان پیشانی مناطق آزاد، وظیفه سنگینی است که به بنده محول شده است و امید دارم با همکاری و تلاش بی وقفه تمامی بخش ها برای برداشتن گام های موثر در تمامی حوزه ها، اتفاقات خوبی را در این جزیره به عنوان نگین درخشان خلیج فارس رقم بزنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه سخنان خود توجه ویژه به مسائل فرهنگی و اجتماعی جزیره را امری مهم برشمرد و افزود: باید برای توسعه متوازن ابعاد فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و گردشگری در کیش همت کنیم.

سرهنگی در ادامه مطرح کرد: تدوین یک سند فرهنگی درخور شان جزیره کیش با در نظر گرفتن مقتضیات این منطقه باید مورد توجه صاحب نظران فرهنگی قرار گیرد.

وی بر ایجاد و حفظ تعادل بین وظایف اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: با بهره گیری از ایده های افراد خلاق باید چند "برنامه نوآورانه فرهنگی" طراحی تا در کنار حفظ کرامت انسانی، دغدغه جمهوری اسلامی در ارتباط با بحث حجاب و عفاف نیز در نظر گرفته شود.

رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اطلاع رسانی دقیق و صحیح فعالیت های مثبت کیش را یکی از موارد مهمی عنوان کرد که باید در دستور کار قرار گیرد.

سرهنگی بر لزوم احیا پایگاه های اجتماعی تاکید کرد و عنوان داشت: مساجد و نماز جمعه باید پایگاهی برای رسیدگی به مسائل اجتماعی و معیشت مردم باشد و ما می توانیم با احیا این موضوع در کیش اسباب رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.

وی در پایان گفت: می توانیم با بهره گیری از ایده های نو در الگوی اسلامی، مباحث فرهنگی جزیره کیش را ارتقا دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز نیز ضمن ابراز خرسندی از ایجاد ثبات مدیریتی با تعیین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: تعیین مدیرعامل به مدت 3 سال،‌ حس امیدواری را در دل ساکنان، سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و کسبه و بازاریان کیش روشن ساخت.

امام جمعه کیش با قدردانی از رحیم سرهنگی برای قبول مسئولیت در این شرایط سخت افزود: حضور مدیرعاملی جوان و اهل نظر، مسیر را برای برنامه ریزی و فراهم کردن زیر ساخت ها در چشم انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هموار می کند..

وی با اشاره به قابلیت های همه جانبه کیش، توسعه تمامی حوزه ها با بهره گیری از ظرفیت های موجود را مستلزم برنامه ریزی جامع و مناسب عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز در بخش دیگر به مشکلات اولیه مردم در جزیره کیش اشاره و خاطر نشان کرد: معیشت ، مسکن ، آموزش و پرورش و درمان نکاتی هستند که باید با تدبیر این تیم مدیریتی به بهترین شکل ممکن رفع شوند

امام جمعه کیش اخذ مجوز ورود خودرو را از دیگر معضلات این منطقه برشمرد و بیان داشت: هماهنگی هایی در این خصوص انجام شده و طی بررسی ها مشخص شد که مشکل جزیره کیش با ورود حدود 2 هزار خودور حل می شود بنابراین باید با تلاش مستمر، مشکلات اینچنینی را به عنوان مشکلات اولیه برطرف کنیم.