دعوت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از شرکت‌های بخش خصوصی حوزه‌ی آب و برق برای فعالیت در جزیره

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم آغاز عملیات اجرایی سامانه آب شیرین کن ۶ هزار مترمکعبی از شرکت های علاقمند برای فعالیت در حوزه آب وبرق در کیش دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این مراسم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به دو پیک گردشگری جزیره کیش و لزوم ارائه خدمات شایسته به شهروندان وگردشگران افزود: در ایام نوروز افزایش گردشگران در یک بازه زمانی 25 روزه باعث می شود مصرف آب درجزیره کیش افزایش یابد. با توجه به اینکه در نوروز شرایط آب وهوای کیش مناسب است شاهد حضور حداکثری گردشگران دراین ایام هستیم و میزان مصرف آب رشد قابل توجهی دارد درحالیکه در مصرف برق این افزایش را نداریم.

سرهنگی درادامه تصریح کرد: اما در ایام تابستان با توجه به شرایط آب و هوایی و گرمای جزیره کیش مصرف برق افزایش قابل توجهی دارد و با توجه به مشکلات تامین اب وبرق درجزیره کیش که مربوط به عدم برنامه ریزی درسال های گذشته است شاهد معضلات زیادی هستیم درحالیکه اگر با کمبود زیرساخت های تامین وتوزیع انرژی مواجه نبودیم می توانستیم با برگزاری رویدادهای گردشگری، درتابستان هم مسافران را به کیش جذب کرده وخدمات خوبی ارائه کنیم.

وی اظهار داشت: عدم سرمایه گذاری در حوزه آب وبرق موضوعی است که چندساله بعد شهر را با مشکلات زیادی مواجه می کند موضوعی که ما امروز درجزیره کیش شاهد هستم.سرهنگی تاکید کرد: در چندماه گذشته تلاش تیم های اقتصادی وعمرانی سازمان منطقه آزادکیش با همکاری خوب بخش خصوصی باعث شدامروز بتوانیم در این مراسم حضور یابیم تا در اردیبهشت سال 1403 شاهد افزایش 6 هزار مترمکعبی ظرفیت تولید آب شیرین درجزیره کیش باشیم . همچنین نیروگاه شماره یک کیش هم با انجام عملیات تعمیر و به روز رسانی بخش زیادی از مشکلات خود را رفع کرده تا بتوانیم در نوروز 1403 میزبان خوبی برای گردشگران نوروزی وشهروندان جزیره کیش باشیم.

وی درپایان ضمن تقدیر از همه کسانیکه در تلاش هستند تا مشکلات زیرساختی کیش درحوزه آب وبرق رفع شود گفت: امروز را به فال نیک می گیریم که با سرمایه گذاری نیروگاه ماهتاب جزیره کیش شاهد رفع بخشی از مشکلات این حوزه و اجرای طرح توسعه این شرکت هستیم و همچنین از همه شرکت های علاقمند به فعالیت در زمینه آب وبرق برای حضور وفعالیت درکیش استقبال می کنیم.

گفتنی است مراسم آغاز عملیات اجرایی سامانه آب شیرین کن 6 هزار مترمکعبی نیروگاه ماهتاب با حضور مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش ، امام جمعه جزیره ، مسئولان نظامی و انتظامی ومدیران شرکت ماهتاب امروز ۲۸ بهمن برگزار شد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در کوتاه‌ترین زمان، تجهیزات و سایر تاسیسات آن نصب و در بهار 1403 به طور کامل راه‌اندازی و بهره برداری خواهد شد.توسعه زیرساخت های تامین انرژی یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش در چندماه گذشته بوده که با پیگیریهای شبانه روزی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و به همت معاونت اقتصادی سازمان با همکاری بخش خصوصی در مسیر اجرا قرار گرفته است و با راه اندازی این ظرفیت ۶ هزار مترمکعبی توان تولید آب نیروگاه ماهتاب به ۱۱ هزار مترمکعب در شبانه روز افزایش می یابد تا در تابستان ۱۴۰۳ بخش زیادی از نیاز آب جزیره کیش تامین شود.

پیگیری مساله‌ی زیرساخت‌های آب و برق جزیره‌ی کیش، یکی از راهبردهای اصلی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد است و با وجود خلاءهای قانونی، روند پیگیریهای این موضوع توسط رحیم سرهنگی و تیم اقتصادی وعمرانی سازمان منطقه آزاد کیش تا تامین حداکثری نیاز جزیره کیش همچنان ادامه دارد.