جزیره کیش مرکز برگزاری مسابقات آسیایی ناشنوایان در سطح کشور

محمد پرگر جزیره کیش را منطقه ای توصیف کرد که ورزش این منطقه دارای برنامه های راهبردی و رویکرد علمی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد پرگر رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه به همراه اینخبایر دبیرکل و هنگ توک لیم خزانه دار کنفدراسیون در نشست هم اندیشی با مهدی کشاورز، امکانات و ظرفیت های ورزشی این منطقه را مثبت ارزیابی کرد. 

پرگر، گفت: برنامه ریزی های مقدماتی با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش برای میزبانی از بازی های آسیایی ناشنوایان در دستور کار قرار گرفته است. 

وی با تاکید بر این مهم که با تدوین چشم انداز سازمان با محوریت ورزش به طور حتم جزیره می تواند میزبان خوبی برای کشورهای آسیایی باشد. 

به گفته پرگر در بازدیدهای انجام شده توجه کنفدراسیون به ظرفیت های موجود در حوزه ورزشی جزیره کیش جلب شده است. 

رئیس کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه، اظهار داشت: استاندارد سازی ورزشی در بازه زمانی دو سال فرصت مغتنمی است جهت آماده سازی این منطقه برای میزبانی شایسته از بازی های آسیایی و به طور حتم این ظرفیت برای جذب فدراسیون های ورزشی دیگر نیز موثر خواهد بود. 

محمد پرگر، خاطر نشان کرد: این منطقه در آینده نزدیک می تواند از استاندارد های بین المللی ورزشی نیز برخوردار شود.

پرگر، با بیان این که جزیره کیش به عنوان شهر بدون ترافیک و دارای اکسیژن خالص از ظرفیت های خوبی برخوردار است، گفت: باید ظرفیت های این جزیره برای توسعه صنعت گردشگری در سطح آسیا به نحو شایسته اطلاع رسانی شود.

وی اظهار داشت: با همکاری و‌ تعامل ایجاد شده می توانیم ۲۱رشته ورزشی ناشنوایان آسیایی را در جزیره کیش برگزار کنیم.