مصوبات هفدهم اسفند شورای سلامت کیش در راستای پیشگیری از بیماری کرونا؛

تمدید مجوزهای فعالیت اقتصادی به مدت یک ماه

مصوبات جدید شورای سلامت جزیره کیش در ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا؛ بر لزوم تمدید تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، مهدهای کودک و اماکن ورزشی تا پایان اسفند ماه سال جاری تاکید و ابلاغ شد

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش، ضمن تبریک ولادت مولای متقیان حضرت علی (ع) به مصوبات شورای سلامت کیش در ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا اشاره داشت و گفت: باتوجه به تعطیلی مدارس و مهدکودک‌ها در جزیره کیش، امکان دورکاری برای مادران شاغل در مراکز دولتی و بخش خصوصی که دارای کودک زیر ۶ سال هستند با موافقت مدیر مربوطه فراهم شد.

رضانیا با بیان اینکه کارکنانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای «دیابت، فشار خون، سرطان، زنان باردار، بیماری کلیوی و تنفسی»  با ریسک بالای احتمال مبتلا شدن به بیماری کرونا هستند؛ اظهار داشت: این بیماران با ارائه مستندات به مدیر مافوق خود می‌توانند از مرخصی تشویقی یا دورکاری استفاده کنند.

رضانیا افزود: ساعت کاری تمامی شرکت‌ها ادارات دولتی و کارکنان سازمان منطقه آزاد کیش از ساعت ۹ تا ۱۳ به جز کارکنان بخش‌های بهداشتی و درمانی و نیروهای امدادی تا هفته آینده ۲۴ اسفند تمدید شد.

وی بر لزوم کاهش تردد مراجعه‌کنندگان به مدیریت بازرگانی، برای تمدید مجوزهای فعالیت اقتصادی که انقضای آنها تا پایان اسفند ماه سال جاری است؛ عنوان کرد: براساس  تمهیدات اندیشیده شده از سوی معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش؛ مجوزهای فعالیت اقتصادی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

 رضانیا افزود: در حال حاضر مورد مثبتی دیگری در جزیره کیش گزارش نشده است و منتظر پاسخ نمونه‌های ارسالی به آزمایشگاه مرجع هستیم، همچنین آمارهای نهایی از طریق اخبار شامگاهی مرکز صدا و سیمای کیش اعلام خواهد شد.

درخواست محمدرضا رضانیا سخنگوی شورای سلامت کیش از ساکنین جزیره؛ کاهش تردد در سطح شهر و قرنطینه در منزل به‌منظور پیشگیری از بیماری کرونا و همچنین رعایت ضوابط بهداشتی بود.

سخنگوی شورای سلامت به ضدعفونی کردن کالاهای خریداری شده از بازار اشاره داشت و افزود: قبل از اینکه کالای خریداری را وارد منزل کنید با ضدعفونی کردن از سلامت آن کالا اطمینان حاصل کرده و از خریدهای اینترانتی خودداری کنید.

رضانیا افزود: اخبار رسمی و مصوبات شورای سلامت کیش را از طریق رسانه‌های معتبر مانند: مرکز صدا و سیمای کیش، روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، و روابط‌عمومی مرکز توسعه سلامت کیش و دیگر خبرگزاری‌های رسمی دریافت کنید.