تدوین برنامه های راهبردی با هدف رونق گردشگری کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست هم اندیشی با نمایندگان حوزه های مختلف گردشگری؛ از تدوین برنامه های راهبردی در راستای رونق بخشی به کسب و کارها در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این جلسه هم اندیشی که شامگاه سه شنبه سوم مرداد در محل سازمان برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات و موانعی پیش رو در حوزه فعالیت مراکز تجاری با رویکرد رونق بخشی به کسب و کارها گفتگو و تبادل نظر شد.

بنابراین گزارش «کمبود پروازهای ورودی به کیش، رونق گردشگری و هموار سازی جذب گردشگران خارجی، بررسی مشکلات گمرکی و ورود کالا، لغو مالیات بر ارزش افزوده و اجرای قانون همکاری و تعامل دستگاه‌های دولتی با بخش خصوصی از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش «برگزاری رویدادها و جشنواره های جذاب، برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و برجسته سازی جاذبه های کیش برای بازارهای هدف داخلی و خارجی را از مولفه های اصلی رونق بخشی به حوزه گردشگری کیش برشمرد و بر اجرایی شدن محورهای توسعه صنعت گردشگری جزیره تاکید کرد.

رحیم سرهنگی در خصوص این که سازمان منطقه آزاد کیش خود را بخشی از بدنه و جامعه اقتصادی و گردشگری کیش می‌داند، خاطرنشان کرد: همه متعهد هستیم در زمینه پیشرفت و توسعه کیش از هیچ تلاشی فروگذاری نکنیم.

سرهنگی با اشاره به مشکلات ناشی از کاهش پرواز ها، بیان داشت: در مذاکره ای با وزارت راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری و تمام طرف‌های موثر در بهبود این وضعیت؛ موضوعات مربوطه را پیگیری می کنیم.

وی در تکمیل سخنان خود، افزود: با دو رویکرد دراز مدت و کوتاه مدت برنامه‌های مدون در دستور کار قرار گرفته و حضور ایرلاین‌ها در کیش و اعطای مشوق به آنها از جمله برنامه‌های راهبردی سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه است و به نتایج خوبی هم رسیدیم.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: با فعال‌تر شدن و مشارکت بیشتر بخش‌های خدماتی و آژانس‌ها امیدواریم سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین ها نیز رویکرد متعادل و مثبتی به حمل و نقل حوزه گردشگری داشته باشند.

سرهنگی، خاطر نشان کرد: با تمرکز بیشتر بر رفاه حال کیشوندان؛ امتیازات خوبی به کارت کیشوندی به ویژه در زمینه استفاده از حمل و نقل هوایی اختصاص خواهد یافت.

مهدی ادیبان سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با اشاره بر جایگاه این منطقه به عنوان اکوسیستم کامل گردشگری، گفت منطقه آزاد کیش دارای ساختار کامل رنجیره صنعت گردشگری است؛ از این رو تمام بخش های فعال و اصناف مرتبط با این سند باید استانداردهای کیفی خدمات را به بالاترین سطح ممکن ارتقا دهند.

ادیبان با تاکید بر جلب رضایتمندی مسافران اقصی نقاط کشور با ارائه خدمات شایسته گردشگری، اظهار داشت: اصناف مختلف کیش با تدوین برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت در راستای رونق بخشی صنعت گردشگری می توانند گام های موثری در این زمینه بردارند و سازمان منطقه آزاد کیش نیز نقش تعاملی و حمایتی خود را به نحو مطلوب ایفا می کنند.