بهره برداری رسمی از طرح انتقال گاز به نیروگاه های جزیره کیش

آئین بهره برداری رسمی از طرح انتقال گاز به نیروگاه های جزیره کیش با حضور وزیر نفت کشور امروز دوشنبه 31 مرداد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، طرح انتقال گاز پس از 14 سال تاخیر با پیگیری های مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و تاکید ویژه سعید محمد دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و برگزاری جلسات متعدد با وزارت نفت و نیرو، امروز شاهد بهره برداری رسمی از طرح انتقال گاز به نیروگاه های جزیره کیش هستیم.

 بهره برداری از طرح انتقال گاز به نیروگاه های جزیره کیش به عنوان سوخت پاک ضمن کاهش آسیب های احتمالی در حوزه تجهیزاتی و زیست محیطی، روزانه به میزان یک میلیون لیتر در مصرف گازوئیل جهت تامین آب و برق جزیره صرفه جویی می شود.

طرح گاز رسانی به عنوان یک سوخت پاک جایگزین گازوئیل برای نیروگاه های جزیره کیش خواهد شد که این مهم یکی از دستاوردهای ارزشمند دولت سیزدهم است.

سازمان منطقه آزاد کیش با نقش حمایتی و مالی از این طرح در هموار کردن مسیر های خط لوله، اختصاص زمین و اراضی برای ایستگاه های گاز و اقداماتی در حوزه های دریایی و ساحلی کیش، عملیات خط لوله در داخل جزیره به مسافت بیش از 10 کیلومتر، گام های موثری برداشته است.

اجرای طرح گاز رسانی به نیروگاه های کیش به عنوان سوخت مطمئن و پایدار با استفاده از خط لوله هفتم سراسری کشور تحقق یافته و پروژه‌ای در تراز ملی است که ضمن تأمین پایدار نیاز جزیره، سبب اثربخشی بر دیگر حوزه‌های پیرامونی می‌شود.

گفتنی است جزیره کیش یکی از بخش‌های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و یکی از قطب های گردشگری و تجاری این استان در جنوب ایران می باشد که سالانه به‌طور میانگین، پذیرای بیش از 2 میلیون نفر مسافر از اقصی نقاط کشور است.