بهره برداری از چهار دکل تجمیعی مخابراتی در جزیره کیش

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، چهار دکل تجمیعی و مخابراتی به منظور تقویت ظرفیت و رفع مشکلات پوشش ارتباطات سیار در مناطق "سفین، نوبنیاد و شهرک صدف" به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، با نصب و راه اندازی تعداد ۴ دکل تجمیعی مخابراتی در مناطق " نوبنیاد۱ تا ۳، فاز C سفین و فاز ۴ شهرک صدف"، ساکنان جزیره کیش علاوه بر رفع مشکلات ارتباطی که به دلیل افزایش تعداد کاربران ارتباطات سیار و کمبود ظرفیت در این مناطق با آن مواجه بودند، از اینترنت پرسرعت "4جی و 5جی" نیز بهره مند خواهند شد.

مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین بهره برداری از دکل های تجمیعی مخابراتی، گفت: از تعداد  30 دکل که پیمانکار بیش از 7 سال گذشته مسئولیت نگهداری آن را بر عهده داشت، 10 دکل به دلیل عدم توجه و نگهداری نا صحیح به سازمان انتقال پیدا کرده و در حوزه قضایی با همکاری دادستان امکان بازپس گیری مابقی دکل ها نیز فراهم شده تا عملیات نگهداری آنها توسط سازمان انجام شود.

کشاورز افزود: ما باید دقت لازم در بحث انعقاد قراردادها و نظارت بر انجام امور پیمانکار را داشته باشیم، ابعاد مختلف نگهداری و تعمیرات را در نظر گرفته و نظارت ها را تقویت کنیم.

کشاورز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سازمان اموالی دارد که باید به عنوان اموال دولت شناسایی شود و برنامه درستی قبل از واگذاری، حین انجام کار و در زمان اجرا و بهره برداری داشته باشیم و اشخاص توانمند را برای اجرای امور پیمانکاری انتخاب کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در زمینه نظم دهی و ساماندهی و ارتقا ظرفیت آنتن دهی و دیتاها، برنامه ریزی های خوبی انجام شده عنوان کرد: طرح تجمیع دکل های مخابراطی و نظارت و نگهداری آنها در حال حاضر با همت همکاران ما در تله کیش به نقطه مطلوبی رسیده است. 

مهدی کشاورز اظهار داشت: طبق دستور آیت الله رئیسی و دبیر شورایعالی مناطق آزاد، تمام امور به گونه ای اجرا می شود که صلاح سازمان و مهمتر از آن رضایت مردم در آن دیده شود.

عزیزی سرپرست اپراتور تلفن همراه سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این خصوص گفت: تنها، ساختار هر دکل نصب شده در سایت ها بدون در نظر گرفتن تجهیزات، هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد ریال در بر داشته که تکنولوژی های کامل و به روز 2G، 3G ،4G  و 4.5G  را پوشش می دهد.

وی اظهار داشت: ما مشکلی در باب پوشش دهی و تماس صوتی نداشتیم، مسئله کمبود ظرفیت سایت ها بود که با توجه به رشد ساختمان ها و مستقر شدن ساکنان منجر به جانمایی 4 نقطه در کیش شد.

وی گفت: عمده مشکلات ارتباطی ۳ نقطه نوبنیاد، مهستان و فاز 4 صدف را با تجمیع دکل رفع کردیم.

محمد عزیزی افزود: در حال حاضر تجمیع اپراتور های  ایرانسل و همراه اول، تله کیش و مبین نت بر روی دکل ها انجام شده و اپراتورهای خدمات رادیویی نیز طبق برنامه ریزی و تحویل 30 نقطه دیگر بر روی دکل ها نصب می شوند.

به گفته عزیزی تفاوت سایت های جدید سازگاری با شرایط آب و هوایی کیش و فضای باز است که موجب سهولت نگهداری آنها خواهد شد، نکته دیگر اینکه کاهش فواصل سایت اپراتورها موجب بهبود عملکرد آنها شده و ما در این زمینه تلاش می کنیم اینترنت پایدار به مردم ارائه کنیم.

گفتنی است در این بازدید جمعی از مدیران و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه به همراه اصحاب رسانه حضور داشتند.