برگزاری کارگاه آموزشی "محیط زیست" در جزیره هندورابی

مدیر جزایر اقماری سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: تعدادی از کودکان و نوجوانان جزیره هندورابی دوره های آموزشی محیط زیست با موضوع مدیریت پسماند و اهمیت تفکیک از مبدا را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ایرج شرف زاده اظهار داشت: با همکاری اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش، این دوره آموزشی مورد استقبال تعداد ۲۲ نفر از کودکان و نوجوانان جزیره هندورابی قرار گرفت و در این کارگاه آموزشی شرکت کردند.

وی با اشاره به این که بهترین زمان برای آموزش حفاظت از محیط زیست قرار گرفتن کودکان در فضاهای های یادگیری است، خاطرنشان کرد: برای ایجاد رابطه مثبت میان محیط زیست و کودکان، فراهم کردن بسترهای لازم برای آگاهی بخشی و آموزش باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیر جزایر اقماری در همین خصوص یاد آور شد: دوران کودکی اهمیت زیادی در ایجاد نگرش های محیط زیستی دارد از این رو برگزاری کارگاه های آموزشی در این زمینه تاثیر بسزایی در پرورش نگرش های محیط زیستی در انسان دارد.

به گفته شرف زاده کودکان و نوجوانان پس از شرکت در این کارگاه آموزشی یک روزه، به پاک سازی سواحل هندورابی پرداختند.

جزیره هندورابی یکی از سه جزیره اقماری منطقه آزاد کیش با ۱۲۸ نفر جمعیت و ۲۲ کیلومتر مربع مساحت در فاصله ۲۶ کیلومتری جزیره کیش واقع شده است.