برگزاری نشست های تخصصی در دومین روز از همایش اقتصاد ایران در پسا تحریم

دومین روز از همایش اقتصاد ایران در پسا تحریم، با برگزاری نشست های تخصصی با حضور صاحبنظران و اقتصاد دانان داخلی و خارجی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این نشست های تخصصی روز چهارشنبه 20 آبان ماه، با محوریت سرمایه گذاری خارجی، توسعه تجارت، بازار سرمایه و منطقه آزاد کیش در پسا تحریم در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

بنا بر این گزارش، پنل بررسی ضوابط، ظرفیت ها و مشوق های گمرکی و مالیاتی در مناطق آزاد در مقایسه با سرزمین اصلی در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید با حضور قاسم پناهی قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور، شهرام موسوی دبیر پنل و مدیر گسترش و تسهیل صادرات و امور گمرکی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، اقبالی مقدم مدیر کل گمرک کیش، جلالی مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد کیش و ثاقب فرد رئیس اداره امور مالیاتی کیش برگزار شد.

 در این پنل به بررسی مباحث تسهیلاتی و شرایط موجود منطقه آزاد ویژه اقتصادی کیش در زمان پسا تحریم پرداخته شد و راهکارهایی برای فعالیت های مالی سازمان های مناطق آزاد و گمرک و قوانین آنها و ممانعت از ایجاد خلل در معافیت های مالیاتی بلاشک ارائه شد. در این پنل عنوان شد ضوابط به گونه ای تسهیل شود تا بتوان شرایطی فراهم کرد که در زمان پسا تحریم مناطق آزاد درگاه ورودی سرمایه گذاری به کشور باشد.

همچنین پنل بررسی روند تجارت داخلی و بین المللی ایران در عصر پسا تحریم نیز با حضور دکتر شافعی معاون نظارت راهبردی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، دکتر واحدی عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، هاله اخلاقی و ادیب طعمه حقوقدانان بین الملل، دکتر طباطبایی معاون هماهنگی و جلب مشارکت های شورایعالی امور ایرانیان خارج از کشور و دکتر عراقچی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی و شهرام امیری دبیر پنل برگزار شد.

در این پنل به بررسی شرایط ورود سرمایه گذاران ایرانی صاحب صنعت و تکنولوژی ساکن خارج از کشور و ادامه فعالیت اقتصادی در داخل کشور با فراهم شدن راه و مشوق های دولت با هدف رشد صنعت و اقتصاد کشور پرداخته شد.

 لازم به ذکر است در پایان این نشست های تخصصی جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.