برگزاری سومین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی و ستاد سفرهای تابستانی 1403

رحیم سرهنگی در سومین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی همزمان با ستاد سفرهای تابستانی تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی درارائه خدمات شایسته به میهمانان و مراقبت از برند کیش، محور فعالیت های همه حوزه ها وبخش خصوصی در نوروز وتابستان 1403 باشد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، ستاد سفرهای نوروزی کیش و ستاد سفرهای تابستانی1403 با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، نماینده نهاد امامت جمعه، بخشدار کیش، فرمانده نیروی انتظامی، مسئولان نهادهای نظامی، انتظامی ، امنیتی و خدمات درمانی، روسای کمیته های نوروزی و روسای جوامع واصناف شامگاه چهارشنبه 11 بهمن در مرکز همایشهای بین المللی کیش برگزار شد.

رییس ستاد سفرهای نوروزی وستاد سفرهای تابستانی، دراین نشست با بیان اینکه به منظور پیش بینی تمهیدات سفرهای تابستانه ، این جلسه به صورت همزمان با سفرهای نوروزی برگزار شد تا در کنار میزبانی شایسته از گردشگران نوروزی ، برای میزبانی از گردشگران تابستانی نیز برنامه ریزی شود گفت : میهمان نوازی فرهنگ دیرینه مردم ایران اسلامی لست و جزیره کیش نیز درمیهمان نوازی همواره در کشور برند بوده و این وجه تمایز خدمات دهی درهمه حوزه های خدماتی وتجاری جزو شاخصه های جزیره کیش بوده است.

وی تاکید کرد: حفظ کرامت انسانی همه مسافران از هرقشری و هر سطح درآمدی وظیفه تمامی خدمات دهندگان وعرضه کنندگان کالا وخدمات است و همه موظف هستیم بهترین خدمات را به میهمان کیش ارائه کنیم.

سرهنگی صراحتا اظهار داشت: هیچ فعال اقتصادی حق ندارد اضافه بر قیمت های مصوب وجهی دریافت کند، همه باید برای اعتبار کیش تلاش کنند و نباید عده ای برای سودجویی بیشتر اما کوتاه مدت به برند واعتبار کیش آسیب بزنند درصورت هرگونه تخلف وتعدی از مصوبات ، قوانین ومسئولیت ها با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار نیست در پیک شلوغی جزیره هزینه یکسال کسب وکار خود را بدست آوریم و باید اصل را برمبنای پایداری گردشگر قرار دهیم گفت: مسافران کیش باید با رضایت وطیب خاطر به کیش سفر کنند و پس از خاتمه سفر هم احساس رضایتمندی از ارائه خدمات ونرخ عرضه کالاها داشته باشند و با خاطره خوش برای سفرهای آتی به جزیره کیش برنامه ریزی کنند. 

سرهنگی با اشاره به نرخ عرضه بلیت ها و محدودیت تعداد پروازها بدلیل تعداد هواپیماها بیان داشت: نظارت برنرخ بلیت ها و عرضه بلیت به مسافران واقعی باعث می شود شاهد تورم افسار گسیخته در این حوزه نباشیم.

وی براهمیت توجه به بحث سفرهای تابستانی نیز تاکید کرد و گفت: بحث جشنواره تابستانی نیز بسیار جدی است وباتوجه به اینکه با همکاری شرکت های آب وبرق جزیره کیش وتامین زیرساخت ها بخش زیادی از مشکلات برطرف شده و این دوشرکت متعهد شده اند کمبودهای خود را تا نوروز برطرف کنند برای تابستان امسال هم باید پارادایم سفرهای تابستانی را با بررسی عملکرد مناطق گردشگری موفق دنیا، قوی تر ببینیم و در جلسات تخصصی این موارد بررسی، بومی سازی واجرایی شود. 

سرهنگی در خصوص مدیریت مصرف آب و برق نیز اظهار داشت: یک بخشی از مسئولیت ها متوجه تولید کنندگان آب وبرق است که باید زیرساخت های لازم را فراهم کنند اما بخش دیگر متوجه مصرف کنندگان است وباتوجه به اینکه میزان مصرف در پیک های شلوغی جزیره کیش افزایش چندین برابری دارد باید درخصوص برخی حوزه ها که مصارف اصلی نیستند مثل استخرها و خانه مسافرها که میزبان چندین خانواده به صورت همزمان هستند مدیریت مصرف صورت گیرد.

رییس ستاد سفرهای نوروزی وستاد سفرهای تابستانی پس از شنیدن گزارش های روسای کمیته های نوروزی تاکید کرد: تمامی کمیته ها، برنامه عملیاتی خود را با برنامه زمانبندی و پیشرفت فیزیکی همانند گزارش شرکت های عمران، آب وخدمات و توسعه مدیریت بنادر وفرودگاهها آماده ودرجلسه بعد ارائه کنند. 

مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش درپایان با اشاره به رویداد مهم انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به همه حاضران در جلسه تاکید کرد در خصوص برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره نیز با تمامی توان همکاری کنند.

رحیم سرهنگی در پایان وپس از شنیدن تمامی موارد ، نقطه نظرات وپیشنهادات اصناف، جوامع وادارات ونهادهای کیش درخصوص رفع برخی مشکلات به حوزه های مرتبط دستور پیگیری ورسیدگی داد و و از تمامی شرکت کنندگان خواست در نشست آتی برنامه عملیاتی سفرهای 1403 خود را ارائه کنند.