بازدید نماینده‌ی ویژه رئیس‌جمهور از عملیات اجرایی طرح ساماندهی ترخیص کالا در کیش

حجت اله عبدالملکی در سفر خود به کیش از اجرای موفق طرح ساماندهی ترخیص کالا و تعیین تکلیف کالاهای رسوبی انبار گمرک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی واموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش دربازدید از گمرک منطقه آزاد کیش از نزدیک در جریان چگونگی اجرای طرح ترخیص در انبار صاحبان کالا و تعیین تکلیف کالاهای رسوبی انبارگمرک قرار گرفت.

دراین بازدید مدیرتوسعه تجارت سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مبنی بر تسریع وتسهیل عملیات ترخیص کالا به ویژه در ایام نوروز که حجم کالای ورودی به کیش افزایش می یابد گفت: دراین طرح که اجرای آن پیش از نوروز 1403 آغاز شده است کالاهای ورودی مستقیم به انبارهای صاحبان کالاها منتقل می شوند و ارزیاب ها به همراه این بار درانبار صاحبان کالا، عملیات کارشناسی بار وکالاها را انجام می دهند که تجار وبازرگانان بتوانند هرچه سریعتر کالای خود را ترخیص وعرضه کنند و از طرفی رسوب کالا در انبارها کم شود.

مهدی ذوقی افزود: با اجرای این طرح وکاهش زمان ترخیص، زمینه مساعدی برای ترانزیت کالا به جزیره کیش فراهم می شود و ادامه این روند می تواند برای جزیره کیش درآمد پایدار ناشی از ترانزیت کالا به همراه داشته باشد.

وی درادامه با اشاره به تعیین تکلیف کالاهای رسوبی اظهار داشت: باتوجه به تعیین تکلیف قانونی که درمورد این کالاها انجام شده، بخشی از این کالاها مربوط به سازمان اموال تملیکی است، بخشی از انتفاع خارج شده ، بخشی باید معدوم شود و بخشی نیز باید توسط صاحبان کالاها تعیین تکلیف شوند که تاکنون از 27 قلم کالای رسوبی، 14 قلم تعیین تکلیف شده و 13 قلم باقیمانده در دست بررسی است .

گفتنی است حجت اله عبدالملکی دبیرشورایعالی مناطق آزاد کشور در بدو ورود به جزیره کیش صبح امروز از نحوه خدمات دهی به مسافران درترمینال جدید فرودگاهی کیش بازدید کرد.