بازدید سعید محمد از پروژه پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در بدو ورود به جزیره از طرح پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید محمد در سفر دو روزه خود به جزیره کیش که صبح امروز شنبه 12 شهریور وارد جزیره شد نخستین بازدید از طرح های در دست اقدام این منطقه را از پایانه مسافری جدید فرودگاه کیش آغاز کرد و در جریان روند پیشرفت فیزیکی این طرح قرار گرفت. 

بازدید از روند تکمیل طرح های در دست اقدام، رونمایی و کلنگ زنی برخی از پروژه ها هدف از سفر دو روزه سعید محمد مشاور رئیس جمهور به جزیره کیش است. 

در این بازدید مشاور رئیس جمهور در جریان روند تکمیل این طرح شامل بلوک بندی  به تعداد 9 عدد در پایانه مسافری جدید بر اساس اولویت بهره برداری از قسمت های شرقی بلوک A که طراحی شده و تا کنون به پیشرفت فیزیکی حدود 88 درصد رسیده قرار گرفت. 

لازم به ذکر است با راه اندازی اتاق برق، توزیع برق 20 کیلو ولت از ترانس های موجود وارد مدار شد و  تمام تجهیزات موتورخانه اعم از پمپ ها، 6 دستگاه چیلر هوای خنک کننده با ظرفیت هر کدام 370  تن تبرید شروع به کار کرد و سیستم خنک کننده در سالن اصلی فعال شد.

تعداد 5 دستگاه دیزل ژنراتور با قابلیت تولید برق 9/8 مگاوات به عنوان پشتیبان برق اضطراری پروژه راه اندازی شد.

همچنین نصب مانیتورهای اطلاعات پرواز "fids" و پارتیشن های شیشه ای آغاز شده و  به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

راه اندازی در اولویت کار این طرح قرار گرفته است و سیستم های روشنایی به صورت یکچارچه، چراغ های  یک طرفه روشنایی انجام شده است. 

سیستم صوت و سیستم "بی اچ اس" و در واقع بار انداز جا به جایی  بار مسافر نیز انجام شده و طبق برنامه ریزی هفتگی در بلوک های مختلف نظارت های لازم  انجام می شود.

با کنترل بخش های مختلف تاسیسات و ابنیه سعی شده به حداقل ترین حالت ممکن برنامه زمان بندی در انحراف  به بلوک های مختلف برسد و بیشترین انحراف در بلوک F  و c است که حدود 6 درصد و در مجموع به 4 درصد انحراف رسیده است. 

 همچنین برای کنترل دقیق روی تجهیزات با توجه به بازه زمانی زیادی برای نصب و اجرای فعالیت ها در نظر گرفته شده و از 88 درصد پیشرفت فیزیکی حدود 8 درصد برای راه اندازی و بهره برداری اختصاص یافته است.

در سالن اصلی تقریبا کار به اتمام رسیده و  نصب دیجیتال ویدئو وال ها و چراغ های سقفی در دست اقدام است که مصالح آن  از 2 هزار 800 متر حدود 1 هزار و 900 متر تامین شده است 

این پایانه مسافری با پیشرفت 92 درصدی، شروع به بهره برداری و مسافرپذیری خواهد کرد و در طول یک سال آینده  تکمیل می شود.